Що таке – «щира любов»?

Що таке – «щира любов»?

«Найбільше, майте щиру любов одне до одного» (1 Пет. 4:8)

Любов Божа, як любов досконала, веде нас до найвищого добра, вона бажає для нас насамперед досягнення мети, що вказана Господом.

Отже, ось про яке кохання говорить ап. Петро, ​​називаючи її «дбайливою», закликаючи нас до зростання у ній, тобто до розвитку її у собі. Щира любов – це та, що «довготерпить, не дратується, не шукає свого, всього сподівається, все переносить» (1 Кор. 13:5–7). Християнська любов не мрія ідеаліста або теорія філософа, вона – дійсність, і життя має бути повністю просякнуте нею не в почуттях тільки, але й на ділі.

Яким чином ми можемо зростати в любові? Силою зробити це неможливо. Сила, навпаки, вбиває її. Любов, як і натхнення, не може бути викликана нами самими: вона приходить ззовні, тобто, згори. Але будемо пам’ятати, що якщо нам ще недоступний шлях любові, то відкритий шлях послуху Богові, і цим часто досягається любов. Господь у своєму нескінченному милосерді так створив природу людини, що в міру того, як вона виконує свій обов’язок через переконання, пробуджуються в ній і почуття. Якщо у нас немає теплого почуття, не чекатимемо, коли воно прийде. Почнемо і без нього робити те, на що нас сподвигає любов. І справами любові пом’якшиться і зігріється наше холодне серце. Як часто послуга, що надана ближньому, пробуджує в нас співучасть до нього. Співучасть згодом переходить у сердечну прихильність!

Зцілення сухорукого, про яке читаємо в Євангелії (Лк. 6:10), пояснює нам це живим чином. Христос наказав хворому простягнути до Нього руку, коли вона була ще суха і нерухома. Хворий силою віри зміг простягнути її та зцілився. І ми простягнемо сухе серце до Христа, поки ще немає любові, служитимемо ближньому через послух до Бога,  – і любов прийде.

День за днем ​​26 березня

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial