Стосунки між чоловіком і дружиною … або як поставити все в сім’ї “з ніг – на голову

Стосунки між чоловіком і дружиною … або як поставити все в сім’ї “з ніг – на голову

” Нехай для дружини не буде нічого дорожчого за її чоловіка, а для чоловіка нічого бажанішого за його дружину. У цьому полягає фортеця життя всіх нас, щоб дружина була одностайною з чоловіком; цим підтримується все у світі. (Свт. Іоанн Златоуст)

Православний чоловік каже до дружини: я тобі забороняю працювати, ти мене повинна слухатися. Виховуй дітей, вари борщ і якнайменше висловлюй свою думку, особливо в Церкві. Це по-церковному?

Відповідає протоієрей Максим Первозванський:

– Чоловік не має права нічого подібного до своєї дружини сказати, якщо він справжній православний мужній чоловік. На відміну від того ж ісламу, в Православ’ї чоловік не має права від жінки вимагати послуху.

Якщо ми уважно вчитаємось у слова апостола Павла, якими обґрунтовується таке ставлення, то там зовсім не чоловікові, а дружині сказано, що вона має слухатися чоловіка.

Чоловіки цих слів взагалі не мають чути. Чоловікові сказано полюбити свою дружину, як Христос полюбив Церкву і Себе віддав за неї.

А у нас все відбувається навпаки. Чоловіки намагаються вимагати від жінок слухняності, а жінки вимагають від чоловіків кохання. Має бути не так. Чоловік від себе повинен вимагати кохання, а жінка – від себе вимагати послуху.

Будь-яка нормальна православна жінка сама вирішує слухатися чоловіка чи ні. А чоловік не має права примушувати дружину слухатися. У нього інше завдання — померти на хресті, якщо дружина буде неслухняною.

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial