Чого не вистачає, щоб бути щасливими, людям, які все мають?

Чого не вистачає, щоб бути щасливими, людям, які все мають?

У деяких людей є все, що їм потрібно: робота, яку вони хотіли, достатньо грошей на все життя і навіть популярність… І все ж вони глибоко нещасні. Чого їм не вистачає?

– У цих людей є предмети, які вони хотіли, вони купили собі й людей навколо, але зіпсували взаємини з іншими. Вони залежні від матеріальних речей саме через цю свою невпевненість у існуванні іншої реальності.

Якщо ти знаєш, що є вічність, то ти з легкістю відриваєшся від матеріальних турбот. Ти вже не збираєш відчайдушно. Вже не боїшся завтрашнього дня, ти здобуваєш впевненість, а значить, здобуваєш віру.
Матерія як така неспроможна принести щастя, як не може принести його й художня чи інтелектуальна слава.

Ти стаєш щасливим не в той момент, коли збираєш, а коли даруєш. Цінності – неважливо, які вони: матеріальні, духовні чи інтелектуальні – повинні збиратися, щоб бути подарованими. Матерію треба перетворити, вона має набути духовної цінності за допомогою наших щедрих та добрих вчинків.
Людина, коли намагається нагромадити в купу матерію з егоїстичною метою, зібрати майно, просто вилучає його з його природного обороту – бути на службі взаємин між людьми. Але матерія завжди одна й та сама, вона не множиться.

Це дивно, коли подумаєш, що вода, яку ми п’ємо, одна й та сама, у тій же кількості, як і тисячі років тому. Це та сама вода, що циркулює, яка не покинула планету. Той самий дар для кожного з нас.

 Ієромонах Пантелеймон Шушня

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial