«Цинічні обстріли монастиря не піддаються жодному розумінню»

«Цинічні обстріли монастиря не піддаються жодному розумінню»

У Святогірській Лаврі вбиті троє монахів у результаті артобстрілу, ще один помер у лікарні.

1 червня о 13:30 відбувся артобстріл келійних братських корпусів Святогірської Лаври з трагічними наслідками. Декілька снарядів розірвалися безпосередньо в келіях 3-го і 4-го корпусів. У цей час брати і сестри, що переселилися в Лавру зі зруйнованого скиту с. Богородичне, перебували в келіях після трапези, готуючись до всенощного бдіння свята Вознесіння Господнього. Внаслідок удару загинули благочинний Лаври архімандрит Галактіон (Вуйченко), чернець Аристоклій (Хвощина) та черниця Варвара (Кисіль, родом із Волині).

Також отримали тяжкі поранення ієромонах Іоасаф (Кочубей), ієромонах Амфілохій (Беседін), ієродиякон Аліпій (Бондар), який 3 червня помер у лікарні, монах Спиридон (Яковенко) та інокиня Іоанна (Мельник). травматології у м. Слов’янськ, Краматорськ

Корпуси, що є пам’ятками архітектури, зазнали серйозних руйнувань із частковим загорянням.

Всенощне бдіння свята Вознесіння через безперервні обстріли Лаври відбувалося в підвалах, де сховалися мешканці обителі.

Наступного дня там же в укриттях було звершено статутне коло богослужіння з обідницею, де причащалося запасними Дарами понад 250 людей.

Увечері вбиті були перенесені до Успенського собору, де над ними всю ніч читалося Євангеліє та Апостол у трьох приділах. Поховати цього дня їх не було можливим через обстріли.

3 червня о 10:30 відбулася служба чину поховання собором братії на чолі з митрополитом Арсенієм та єпископом Інокентієм. Служба відбувалася при безперервних вибухах від влучень по храмах, будинках та території Лаври.

Убиті поховані за вівтарем Успенського собору, поруч із фундаментами стародавнього Успенського собору поч. XVIII ст.

Цинічні обстріли монастиря, в якому окрім чернечої братії та сестер, перебуває близько 300 біженців, серед яких є інваліди, старі, близько 60 дітей, у тому числі немовлята, не піддаються жодному розсуду та розумінню, якими ворогами і кому можуть бути ці мирні люди. , що сховалися від війни у ​​стінах давньої всенародної святині Слобожанського краю Свято-Успенської Святогірської Лаври

Безумство того, що відбувається, не дає надії на допомогу від тих, від кого залежить припинення війни та встановлення миру, і лише надія на допомогу Божій і Пресвятій Богородиці зміцнює всіх православних християн, які моляться про якнайшвидше припинення війни та встановлення миру.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial