Як здобути духовну красу?

Як здобути духовну красу?

– Герондо, як мені здобути духовну красу?

– Якщо будеш подвизатися з божественним завзяттям у набутті чеснот, набудеш і духовної краси. Богородиця мала і зовнішню, і внутрішню красу. Хто її бачив, ставав іншою людиною Духовна м’якість, яку вона випромінювала, зцілювала душі.
Своєю внутрішньою красою і силою благодаті Вона здійснила місіонерський подвиг! І будь-яка людина, якщо буде духовно працювати, відточувати свій характер, стане благословенною, красивою душею.

– Людина, яка має Божественну Благодать, сама це відчуває?

– Відчуває деяку дію благодаті.

– А інша людина, дивлячись на неї, може розпізнати в ній благодать?

– Так, може, бо благодать її видає. Розумієш, чесноту не можна приховати, як би людина не намагалася. Сонце не сховаєш за решетом тому що промені його все одно пройдуть через дірки.
Той, у кому є духовна краса, що народжується від чеснот, світиться благодаттю. Тому що, набуваючи чеснот, людина набуває обоження, а значить, випромінює з себе світло, і Божественна Благодать її видає. Так, сама того, не бажаючи і не знаючи, людина виявляє себе перед іншими, і прославляється Бог.

Звільнення від пристрастей і очищення душі позначаються і на тілі, яке теж очищається, адже очищення починається з серця. Серце через кров передає свою духовність тілу, і так освячується вся людина.

Преподобний Паїсій Святогорець

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial