Чому Бог не дає дітей і чоловіка жінці, за які гріхи?

Чому Бог не дає дітей і чоловіка жінці, за які гріхи?

Якби відповідь на це питання була проста, то багато сімейних проблем уже давно б не було. Нам хочеться все звести до якихось алгоритмів, покрокових рекомендацій, мовляв, зроби те-то і те-то, і все буде добре. Так не буває, але давайте про все по порядку.

Чесно кажучи, питання на зразок: «Чому Бог не дає чоловіка і дітей» або «Чому Бог не дає другу дитину?» – мене завжди приводили в ступор. Відразу хочеться відповісти також питанням: а чому ви вирішили, що це Бог не дає? Адже є ще і наша воля, наші дії; є і встановлені Ним закони, за якими функціонує весь світ, включаючи наше тіло. Виходить, що якщо ми стикаємося з тією або проблемою, вирішити яку не можемо чи не хочемо, то це Бог винен. А може, нас просто Бог не влаштовує, Він виявився не такий, як нам хотілося б?

Чому не виходить знайти пару?

Давайте міркування побудуємо по порядку формування сім’ї. Отже, чому ж деякі дівчата або жінки дуже хочуть заміж, а ніяк не виходить? Хочеться сказати, що з цією проблемою стикаються не лише представниці слабкої статі, а й чоловіки. Просто батьківський інстинкт, прагнення бути бажаною і коханою у жінок сильніше виражені. Я зараз говорю узагальнююче, але в кожному індивідуальному випадку потрібно шукати свої нюанси. У спілкуванні з людьми мені доводилося стикатися з ситуаціями, коли хороші церковні хлопці не могли знайти собі пару, точно так само, як і хороші церковні дівчата. Іноді я з подивом питаю: а де ви ходите, куди дивитеся? Чому ваші дороги не перетинаються? Знову ж таки, може, проблема тут не в Господі?

Якщо нічого не робити, то нічого не буде. Сприймайте це твердження як закон. Якщо ми хочемо з кимось познайомитися, потрібно трохи для цього напружитися. Так, у кого-то це виходить само собою, але не у всіх. Скажу як чоловік: дівчина або жінка повинна подобатися. Для того щоб розгледіти ваш внутрішній світ, з вами потрібно поспілкуватися, запросити на побачення, а для цього необхідно, щоб було, за що зачепитися оку. Не подумайте, я не говорю про вульгарність, але всі ми живемо в певному культурному середовищі, і це середовище формує в тому числі і наше естетичне сприйняття. Молодому хлопцеві або зрілому чоловікові повинно захотітися з вами познайомитися. Не потрібно втрачати свою скромність і сором’язливість, але не мені говорити про те, що ці скромність і сором’язливість можуть бути викладені так, що на вас зовсім не звернуть увагу.

Я допустив ці міркування, щоб натякнути: іноді проблема може бути не в Творцеві і навіть не в наших гріхах, а просто в нашій поведінці, у зовнішньому вигляді, в прояві зовні. Красу не потрібно ховати, не треба приховувати, в ній немає нічого гріховного. Точно так же абсолютно нормально, якщо чоловік подобається жінці. Чоловік-християнин все одно повинен залишатися чоловіком, наповненим внутрішньою силою, зі стрижнем, які завжди відчують представниці слабкої статі. Як би ми не намагалися морити себе постами або робити вигляд подвижника, все одно потрібно розуміти, що еротична енергія в людині найсильніша. Якщо її направити в правильне русло – не на руйнацію, а на творення особистості – то вона може принести хороші плоди.

Отже, якщо у вас немає ще пари, а ви дійсно хочете створити християнську сім’ю, то потрудіться для цього. Продовжуйте також молитися та просити у Бога бажаного, але не забувайте, що Йому ще потрібно дозволити втрутитися в своє життя. Наречений або наречена з неба не впадуть. Я не закликаю «залипнути» на сайтах знайомств або судорожно відправлятися кудись на пошуки. Робіть свою справу. Якщо дозволяє час, знайдіть якісь молодіжні, благодійні або волонтерські православні об’єднання поряд з вами. Почніть спілкуватися, допомагати іншим – і все у вас обов’язково вийде.

Чому не виходить зачати дитину?

Ось сім’я створена, але ніяк не виходить зачати дитину. Виникає питання: чому Бог не дає дітей? Проблема може бути як духовною, так і фізіологічною. Якщо справа в порушеному здоров’я, то це вам не до священика, а до лікаря відповідної кваліфікації. Не думайте, що Бог «помахом чарівної палички» зцілить вас від ваших недуг, це ще потрібно заслужити. Дива трапляються, але тільки в особливих обставинах і з певною метою, для всіх же інших випадків хвороб є лікарі.

Що ж стосується духовних проблем, то давайте відразу відкинемо всі розмови про те, що Бог не дає дітей за гріхи батьків. Ця тема багаторазово розкритикована, а подібної думки дотримуються лише ті, хто не читає Святого Письма і святоотцівської літератури. Я не стану заглиблюватися і докладно розбирати цю проблему, а зазначу лише ті джерела, в яких спростовується дана думка:

• Книга пророка Єзекіїля (глава 18).
• Книга пророка Єремії (31: 29-30).
• Свт. Кирило Олександрійський (Тлумачення на Євангелія від Іоанна, том 1, книга 6, глава 1).
• Прп. Єфрем Сирин (Тлумачення на Святе Письмо, книга пророка Єзекіїля, глава 18).
• Євтимій Зігабен (Тлумачення на Євангелія від Іоанна, глава IX).

Перерахованими посиланнями питання не обмежується, але, думаю, що і цього достатньо, щоб зрозуміти: кожен несе відповідальність за свої гріхи. Поясню ще також, що ми не виключаємо певну схильність як до пороків, так і до чеснот, успадкованих від батьків, але схильність може бути і не реалізована. Дитина також завжди сприймає негативний приклад батька або матері, але кожен гріховний вчинок – уже буде особисто його, а не когось іншого.

Якщо ж зі здоров’ям усе в порядку, але довго не виходить зачати дитину, то варто згадати повчання свт. Іоанна Златоуста, що просити потрібно з вірою, надією, невпинно, бути впевненим, що всемогутній Господь здатний виконати наше прохання, але також не забувати робити належне зі свого боку. Коли народження дитини стає самодостатньою метою і навіть нав’язливою ідеєю, то Бог дійсно може покласти перешкоди до цього. Тоді варто трохи зупинитися і відпустити ситуацію, згадати, що мета християнського шлюбу – взаємодопомога один одному в спасінні. Двоє людей – це вже сім’я, нормальна, а не якась неповноцінна. Якщо відчуваєте, що вистачає любові і широти серця, то можете усиновити дитину. Якщо ж хтось із подружжя розуміє, що не потягне, то краще відкладіть це питання. Загалом, шукайте причини в собі, в своїх взаєминах і постійно щось робіть. Пам’ятайте, що дорогу осилить лише той, хто йде, а будь-яка праця не залишиться непоміченою Богом.

Сподіваюся, мені хоч якось вдалося відповісти на питання, чому деяким людям доводиться залишатися без пари або чому Бог не дає дітей жінці. Пам’ятайте, що якщо вже склалася пара, то проблема може бути і в чоловікові. У шлюбі ми не одні і всі перешкоди потрібно долати разом. Ніколи не зупиняйтеся, рухайтеся, трудіться, «просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам; бо кожен, хто просить одержує, хто шукає знаходить, а хто стукає – тому відчинять» (Мф. 7: 7-8).

Протоієрей Володимир Долгіх

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial