Єдність – це співіснування у любові, що передбачає діалогічність

Єдність – це співіснування у любові, що передбачає діалогічність

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це єпископ Віктор (Коцаба) написав у своєму телеграмі.

«Зараз багато говориться про єдність між Церквами та збереження цієї єдності. Однак, практично ніхто не намагається пояснити, що саме він розуміє під словом «єдність»», – сказав архієрей.

Єпископ Віктор пояснив, що для одних «єдність» – це збереження існуючих стосунків навіть у тому випадку, коли ці стосунки стають токсичними для однієї зі сторін. «Так, чоловік, який тероризує дружину, може вимагати від неї збереження «єдності» сім’ї, коли це вже є небезпечним для її життя», – додав він.

«Для інших «єдність» полягає у дотриманні зовнішнього етикету, у створенні ілюзії «дружби» навіть тоді, коли кожен прагне досягти та втілити свої власні інтереси. Це політична чи бізнес-модель «єдності», – продовжив ієрарх УПЦ.

Архієрей зазначив, що з християнської точки зору, «єдність» – це співіснування у любові, що передбачає діалогічність.

«Єдність для християнина – це можливість сказати та бути почутим, це Я, яке спрямоване на Ти. Причому цей напрямок є реверсивним, тобто розвивається в обидві сторони. Єдність для нас – це відсутність егоїзму та пошук спільних рішень, які б не порушували діалог любові, та не стверджували зневагу одного до іншого. Єдність, таким чином, – рівність, що реалізується через любов», – пояснив єпископ.

На завершення єпископ Віктор зазначив, що коли мова буде заходити про церковну єдність, треба завжди пам’ятати, що справа не лише у дотриманні канонів Церкви, а й у діалозі, заснованому на взаємній любові.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial