Про повагу між подружжям. Святий Паїсій Святогорець

Про повагу між подружжям. Святий Паїсій Святогорець

Бог мудро розпорядився всім. Чоловіка він наділив одними дарами, жінку — іншими, щоб жінка слухалася його. Адже, якби Бог дав таку ж мужність жінці, то сім’я не могла б встояти.

В Епірі розповідали історії про одну жінку, яка була грозою всієї округи! Вона одягалася в довгу білу сорочку і завжди носила за поясом ятаган.

Розбійники брали її з собою на діло! Уявіть – жінка в розбійницькій зграї! Одного разу вона прийшла в глухе село, що лежить за кілька годин пішого шляху від її села, щоб взяти одного волоського хлопця і одружити його зі своєю дочкою. Оскільки хлопець почав шаленіти, вона скрутила його, звалила собі на плечі та притягла до свого села!

Однак такі випадки – виняток із правила. Спробуй, приклич жінок до армії та склади з них жіночу роту. А потім візьми десяток підлітків у формі скаутів і попроси їх здалеку здатися войовницям. Тут же вся рота задасть стрекача! Подумають, що ворог іде у наступ!

Чоловік, пише Святе Письмо, ” Є  голова жінки;”. Тобто Бог призначив, щоб чоловік панував над дружиною. Панування дружини над чоловіком є ​​образою Бога. Спочатку Бог створив Адама, який сказав про дружину: “Це нині кість від кісток моїх і тіло від плоті моєї;” Дружина, каже Євангеліє, повинна боятися чоловіка, тобто вона повинна його шанувати. А чоловік має любити дружину. У коханні є повага. У повазі присутнє кохання. Те, що я люблю, я одночасно й шаную. Те, що я шаную, я люблю. Тобто любов і повага – це не різні речі: це одне й те саме.

Однак люди ухиляються від цієї гармонії Божої та не розуміють сенсу євангельських слів. Так чоловік, хибно тлумачачи Євангеліє, каже дружині: “Ти повинна мене боятися!” Дивак-людина, та якби вона тебе боялася, вона б за тебе і заміж не вийшла! А деякі жінки кажуть своє: “А чому це дружина має боятися чоловіка? Ні, такого я прийняти не можу. Що це ще за релігія така? Дискримінація!”

Але подивися, що говорить Писання: “Початок премудрості страх Господень”. Страх Божий є пошана до Бога, благоговіння, духовна скромність. Цей страх приводить тебе до благоговіння, це щось священне.

Та рівність із чоловіками, якої прагнуть деякі жінки, може бути виправдана лише до якоїсь межі. Сьогодні жінки працюють та беруть участь у голосуванні нарівні з чоловіками. Тому вони заразилися якимось нездоровим духом і гадають, що рівні з чоловіками [у всьому].

Звичайно, душі чоловіків та жінок однакові. Але якщо чоловік не любить дружину, а дружина не шанує чоловіка, то в сім’ї виникає розлад.

За старих часів вважалося нікуди не гідним, якщо дружина перечила чоловікові. А зараз з’явився зухвалий, розв’язний дух. Як же було чудово в ті часи! Я був знайомий із однією подружньою парою. Чоловік був низенький непоказний чоловічок, а дружина — височенна, богатирського зросту!

Вона одна граючи завантажувала з воза центнер зерна! Якось один робітник — теж дужий хлопець — став до неї чіплятися і вона, схопивши його, відкинула на кілька метрів убік, як сірник! Але якби ви бачили, який послух ця жінка чинила своєму чоловікові, як вона його шанувала! Ось таким чином сім’я буває міцною, непорушною. А інакше їй не встояти.

Старець Паїсій. Слова. Т. 5. Сім’я.

 

 

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial