Митрополит Климент: «Діалог» з ПЦУ – це коли священника УПЦ б’ють ногами

Митрополит Климент: «Діалог» з ПЦУ – це коли священника УПЦ б’ють ногами

Глава Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ розповів про складнощі у перемовинах з прибічниками Думенка. Митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент прокоментував пункт постанови Собору щодо умов діалогу УПЦ з ПЦУ. За його словами, в УПЦ немає жодних ілюзій щодо діалогу зі структурою Думенка.

«Було б неправильно скликати Собор тільки для того, щоб припинити якісь провокації з боку ПЦУ», – сказав архієрей, відповідаючи на запитання «Klymenko Time», чи припинилися після Собору утиски віруючих із боку ПЦУ.

«На мій погляд, ПЦУ – більш політична організація, ніж релігійна. В усіх дискусіях, які звучать з боку ПЦУ, використовується виключно політична риторика, там майже відсутня якась канонічна аргументація і доводи, які б сприймалися як важливі для віруючих людей, – переважно гасла та кричалки», – зазначив митрополит Климент.

Він нагадав, що один із пунктів постанов Собору описує ситуацію, пов’язану з присутністю ПЦУ в релігійному житті України.

«Серйозним каменем спотикання для сприйняття ПЦУ як релігійної структури є той факт, що висвячення єпископів, які стоять біля джерел ПЦУ, м’яко кажучи, викликають запитання», – додав ієрарх.

«Лунають заклики з різних сторін про спілкування, про діалог між УПЦ та ПЦУ, але у свято Вознесіння в місті Фастів був яскравий приклад такого діалогу – людина, яка називала себе “священником” ПЦУ, ногою вдарила у живіт священника Української Православної Церкви. Притому наш священник нічого не забирав, навпаки, у нього намагалися вкрасти храм. Керівництво ПЦУ – чи прийняло воно якісь рішення щодо свого, як вони його називають, “священника”, який скоїв не лише церковний, а й світський злочин?» – запитав митрополит і додав, що саме в такому ключі, як це було у Фастові, сьогодні найчастіше відбувається «діалог» між УПЦ та ПЦУ.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial