Неділя Всіх святих

Неділя Всіх святих

На мій погляд, Неділя Усіх святих – це продовження Світлого Воскресіння Христового, органічне продовження П’ятидесятниці, підтвердження нескінченного та невичерпного потоку благодаті Святого Духа, Який продовжує сходити на віруючих і до цього дня, створюючи їх небожителями – святими рівноангельними людьми.

Є таке гарне повчання у книзі «Добротолюбство». Воно звучить приблизно так:

“…В час зневіри ченцю здається, що всі біси пекла нападають на нього. Але якби він знав, скільки по благодаті Божій святих і Ангелів оточують і захищають його, то він не журився б ніколи…”

Те саме, мені здається, стосується і мирян. При хрещенні нам дається святий Ангел Хранитель, який супроводжує нас усе життя. У нашій православній традиції ім’я новохрещеному дається на честь певного святого, що згадується у святцях. І він також стає небесним покровителем людини, молитовником і тим, хто піклується за нього біля Престола Божого і заступником, охоронцем тут, на землі.

Тому кожен із нас, православних християн, святкує святі іменини, день пам’яті того святого, на честь якого названо людину. Вони ще називаються тезоіменітством. «Тезоіменитий» у перекладі з церковнослов’янської мови – «самий», тобто не просто однойменний, але з’єднаний з іншою людиною, в даному випадку зі святим через ім’я. У цьому є якась духовна спорідненість, керівництво.

Який обнадійливий і дуже радісний факт! Я знаю, що мене захищає і веде по життю МІЙ святий, який ставиться до мене як батько до сина, з такою самою любов’ю та ніжністю. Що ж поганого може зі мною статися, якщо поряд – небесний захисник та покровитель. Головне, щоб я сам звертався до нього за допомогою, читав хоча б коротку ранішню молитву: «Моли Бога за мене, святий угодник Божий (ім’я), бо я старанно до тебе вдаюся, швидкому помічнику і молитовнику за душу мою», читав хоча б зрідка акафісти йому, своїми словами просив молитовної допомоги, сповідався б і причащався б Тіла і Крові Христових у святі іменини, служив би вдячні молебні цього дня з поминанням тезоіменитого святого, мав би вдома іконку його.

У Неділю Всіх святих  – день іменин у кожної людини. Згадаймо вірш із зачала Апостола, читаного цього дня: «…які вірою перемагали царства, творили правду, отримували обітниці, загороджували вуста левів, гасли силу вогню, уникали вістря меча, зміцнювалися від немочі, були міцні на війні, проганяли полки ворогів; дружини отримували померлих своїх воскреслими; інші ж замучені були, не прийнявши звільнення, щоб отримати найкраще воскресіння; інші терпіли наругу та побої, а також узи і в’язницю, були побиті камінням, перепилювані, піддаються тортурам, помирали від меча, поневірялися в милотях і козячих шкірах, терплячи нестатки, скорботи, озлоблення; ті, кого весь світ не був гідний, блукали пустелями та горами, печерами та ущелинами землі.

І всі ці, свідчені у вірі, не отримали обіцяного, бо Бог передбачив про нас щось найкраще, щоб вони не без нас досягли досконалості. з терпінням будемо проходити те, що нам належало, дивлячись на начальника і вчинителя віри Іісуса, Який, замість пропонованої Йому радості, зазнав хрест, знехтувавши осоромлення, і осів праворуч престолу Божого» (Євр. 11:33–40; 12:1, 2) .

Щоб вони не без нас досягли досконалості. Вони на нас чекають. Місце наше біля них. І воно вільне. Головне, щоб ми самі хотіли б із Божою допомогою і заступництвом святих угодників Божих досягти цієї досконалості.

Усі святі, моліть Бога за нас!

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial