Апостольський піст

Апостольський піст

Для выряе Православної Церква розпочався Апостольський (Петрів) піст, тривалість якого у 2022 році з 20 червня  до 11 липня включно, а його завершенням буде 12 липня – день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра та Павла (цього дня посту вже немає).

За традицією Петрівський піст починається через тиждень після свята Святої Трійці (П’ятидесятниці), дата якого, у свою чергу, залежить від дня святкування православного Великодня. У зв’язку з цим тривалість Петрівки завжди є різною.

Під час Апостольського посту слід утримуватися від продуктів тваринного походження, а по середах і п’ятницях ще й від риби. Монастирський ж статут передбачає більш суворі обмеження в рибі та відмову від рослинної олії в деякі дні. Детальний календар харчування Петрова посту в 2022 дивіться тут.

Основний сенс посту – підготовка віруючих до святкування пам’яті святих первоверховних апостолів Петра та Павла, але, звісно, ​​і боротьба зі своїми пристрастями, а також здійснення справ милосердя.

Апостоли були покликані на служіння Христу і Церкві по-різному, однак за переказом Церкви обидва закінчили своє життя мученицькою смертю – за часів правління імператора Нерона (I ст. за Р. Х.) апостола Петра розіп’яли вниз головою на хресті, а апостола Павла – обезголовили мечем.

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial