На бік шкіл із викладанням релігії став Верховний суд США

На бік шкіл із викладанням релігії став Верховний суд США

Закон штату Мен у сфері освіти, згідно з яким школи з релігійним навчанням не мали права отримувати субсидії на навчання, скасував Верховний суд США. Про це 21 червня 2022 повідомило американське видання The Hill.

Шість консервативних суддів на чолі з Головою Джоном Робертсом ухвалили, що правова норма штату порушує конституційну свободу совісті. Три ліберальні судді проголосували проти рішення. Суддя Соня Сотомайор, найвідвертіший ліберал Верховного суду, звинуватила консервативних служителів Феміди у руйнуванні бар’єру між Церквою та державою.

«Усього за кілька років суд перевернув конституційну доктрину, перейшовши від правила, що дозволяє державам відмовлятися фінансувати релігійні організації, до правила, яке у багатьох випадках вимагає від держав субсидувати релігійну ідеологічну обробку доларами платників податків», − заявила Сотомайєр.

До відповідної ухвали американського Верховного суду, закон штату Мен надавав дітям шкільного віку право на безкоштовну державну освіту. Але оскільки у багатьох сільських районах немає державних середніх шкіл, розробили обхідний шлях, який дозволяв учням відвідувати прилеглі приватні школи, при цьому плату за навчання вносив штат.

Проте школи, які пропонують релігійну освіту, виключалися з участі у цій програмі. Тобто незаможні батьки були позбавлені права віддавати дитину до християнської школи, навіть якщо хотіли.

Подібна дискримінація на підставі релігії викликала протест з боку батьків штату Мен, які переконані, що цей виняток порушує їхні конституційні права на свободу совісті.

Раніше штат Мен у протистоянні з поборниками релігійних прав переміг у судах нижчої інстанції. У відповідь батьки успішно подали апеляцію до Верховного суду, за ухвалою якого християнські школи штату отримали право на державне фінансування.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial