Тому, хто просить у тебе, дай

Тому, хто просить у тебе, дай

Ось сказано: «Тому, хто просить у тебе, дай, і від того, хто хоче зайняти в тебе, не відвертайся». І в той же час є: «Хай запітніє твоя милостиня в руках твоїх…» Все треба робити, звичайно, з міркуванням, але як ось цю грань зрозуміти?

— «Запітніла милостиня» — це слова не з Євангелія, це слова з Дідахе — вчення дванадцяти апостолів, а це вже текст, який знаходиться на деякому віддаленні, на півкроку від канонічного євангельського тексту.

Звичайно, пріоритет слід віддавати євангельському слову Господа Іісуса Христа. Господь каже: «Тому, хто просить у тебе, дай, і від того, хто хоче зайняти в тебе, не відвертайся». Потрібно давати тому, хто просить, якщо є що дати, і необхідно давати в борг, якщо є що дати, знову-таки.

Але, звичайно, розсудливості Господь не скасовував ніколи, багато разів у Євангелії йдеться про те, що треба бути уважним, розважливим, бісер не сипати перед свинями та інше. Тому, звичайно, від вас не віднімається розудливість, але давати — це надто велике і добре, щоб від цього відмовитися, тому що Отець Небесний змушує сонце сяяти на злих і добрих, і благоутробність — щедра утроба — це Божа властивість. Людина схожа на Бога тоді, коли вона щедра. Тут із Євангелієм сперечатися неможливо.

Не говориться про те, що “дай все” – дай трохи, але дай. Тобто, давати треба. Ось цьому замизганому п’яничці також дай. Багато не давай, але дай. Багато не потрібно, трохи дай заради Христа, заради любові людської. Давати треба.

Той, хто перестав давати, помер. Людина, яка нікому нічого не дає, вже померла, вона вже пахне трупом, хоча сама цього може не помічати, бо користується хорошим одеколоном. Знання набуваються, щоб їх віддавати. Енергія, сила, гроші, здоров’я, час – це все треба жертвувати, цим усім треба користуватися. Хто нікому нічого не дає, той труп, причому такий труп, над яким не можна заспівати «Зі святими упокій», тому що він зі святими не упокоїться.

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial