Чому без любові не може бути правильної віри?

Чому без любові не може бути правильної віри?
Православ’я – це не тільки знання Символу віри, не тільки спроба дотримуватися канонів і догматів, не тільки виконання Церковних правил, а й перебування в любові. Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це єпископ Віктор (Коцаба) написав у своєму телеграмі.
 
«Людина – істота релігійна. Вона не завжди це розуміє, але завжди до цього рано чи пізно приходить. Атеїст теж вірить у те, що Бога немає. Усі його аргументи на користь цього твердження розбиваються контраргументами тих, хто із цим не згоден. Тож усі ми, тією чи іншою мірою, люди віруючі. Але важливим є не сам факт віри, а то в кого чи у що віримо, і те, що саме робимо для того, в кого віримо», – сказав єпископ.
 
Архієрей нагадав, що біси теж вірують у Бога, за словом апостола Якова (Як. 2, 19), але, разом з тим, роблять все, щоб людина загинула.
 
«Отже, їхня віра ніякої користі не приносить ні їм самим, ні будь-кому іншому. Виходить, що мати віру або вважати себе віруючою людиною ще не означає бути з Богом», – додав він.
 
Архієрей зазначив, що людину єдиною з Богом робить любов. «Якщо уважно читати Євангеліє, то стає зрозумілим, що істинна віра в Бога – це фактично синонім любові до Нього. Сама ж любов розуміється в діяльному сенсі як постійне виконання Заповідей Божих», – пояснив єпископ Віктор.
 
Ієрарх УПЦ навів цитати з Євангелія від Матфія: «Якщо любите Мене, дотримуйтесь Моїх заповідей… Хто має заповіді Мої і дотримується їх, той любить Мене; а хто любить Мене, той буде любити Отця Мого; і Я полюблю його і об’явлюсь йому Сам». «З них стає очевидним, що віра неможлива без любові до Бога, яка, у свою чергу, просто не мислиться без конкретних справ стосовно Бога і ближнього. Ось тому і пише апостол Яків, що «віра без діл мертва» (Як. 2, 26)», – сказав владика.
 
«Справи і навіть думки свідчать про нас краще ніж слова, сказані про себе самих. Які думки в душі людини, така і вона, – каже цар Соломон у Притчах (Прит. 23, 7). А отже, хоч би скільки не намагалися називати себе віруючими, якими б богословами себе не уявляли, якщо справи і серце нечисті, то й віра наша не православна», – пояснив архієрей.
 
На завершення єпископ Віктор зазначив, що Православ’я – це не лише знання Символу віри, не лише спроба дотримуватися канонів і догматів, не тільки виконання Церковних правил, а й перебування в любові. «Бо там, де любові немає, там не може бути й правильної віри», – сказав він.
 
Фото: Єпископ Віктор (Коцаба) 
 
Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial