Як подолати сором на Сповіді?

Як подолати сором на Сповіді?

Сором – здатність людини зважувати свої вчинки та помисли відповідно до сумління, він даний нам як імунітет від гріха. На Сповіді ж сором буває від гордості: люди не ніяковіють, коли грішать, а бентежаться під час покаяння, звільнення від скоєного гріха.

Гордість проявляється в тому, що соромляться сповідати Богу, при свідченні священника слабкості, що несумісні з власною гідністю, становищем тощо.

Священника не здивуєш жодним гріхом, яким би великим і тяжким він не був. Певно, що Ви не перший, хто свідчить батюшці про таку форму падіння, боговідступництва.

Навпаки, будь-який тяжкий, сповіданий гріх, збуджує в досвідченому священникові особливу турботу про цю людину (Лк.15: 7).

Відомий подвижник ХХ сторіччя Ієромонах Серафім (Роуз) у свій час казав: «Не бійтеся сповідувати гріхи плоті. Ви що, вважаєте себе святими? Бог допускає Вам ці падіння для Вашого смирення. Так підніміться і йдіть далі зі страхом і трепетом. Боріться скільки зможете, але у розпач не впадайте, хоч би що трапилося.

Сила православної твердості дається не відразу, Ваша щоденна боротьба сприяє цьому. А піддалися спокусі — допоможуть усвідомлення власного гріха та смирення».

 

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial