Що означає бути вірним?

Що означає бути вірним?
Святі своєю стійкістю, міцністю і безкомпромісністю у вірі вказали єдиний можливий шлях до спасіння і служіння Христу – стояти в істині чого б це не вартувало.  Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви з посиланням на сайт «Православная жизнь», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).
 
«Сьогодні Церква згадує всіх наших святих праведників, сповідників, подвижників, мучеників, які постраждали за сповідання Православної Христової віри на святій Русі: від святого апостола Андрія Первозванного до новомучеників ХХ століття. Вшановуємо пам’ять як відомих і прославлених святих, так і тих, чиї імена знає лише Бог. Таких безліч.
Святі – кров Церкви. Вірний Церкві – неодмінно вірний і Його святим», – сказав владика.
 
Митрополит Антоній зазначив, що святоотецькими подвигами зміцнюється та зростає Церква.
«Своєю молитвою за нас вони поєднують світ земний і Небесний. Святі – наші заступники на землі та молитвенники на Небі. На догоду миттєвим віянням, під впливом страху, часом непомітно відбувається підміна і зрада. Відмова від своєї спадщини, фундаменту веде до саморуйнування та втрати себе – до катастрофи», – пояснив архієрей.
 
Владика звернув увагу, що наші святі своєю стійкістю, міцністю та безкомпромісністю у вірі вказали єдиний можливий шлях до спасіння і служіння Христу – стояти в істині чого б це не вартувало.
Він навів слова святителя Філарета (Дроздова) про терпіння скорбот: «Якщо ви охоче йдете і тернистим шляхом, думаючи, що він веде до отцівського дому, то проходьте охоче попри скорботи, що ведуть у Царство Боже.
 
Хто не піддає себе добровільно очищувальній роботі внутрішньої скорботи покаяння та самодокорення, а також зовнішніх скорбот не приймає з терпінням і смиренністю, той ще не перебуває на шляху до Царства Божого, вказаному в Євангелії.
 
Бог хоче від тебе терпіння і надії, коли піддає душу позбавленню, для її випробування та очищення. Якщо і Христос, який не зробив гріха, постраждав, чи можна нам, грішним, нарікати на страждання?»
 
«Святі є серед нас. Це, в тому числі, ті люди, які не зраджують християнським принципам, долають природний страх, залишаються вірними Церкві Христовій, незважаючи ні на що, вірять у те, що вони проповідують. Подякуємо ж Богові за те, що протягом століть Церква приносила Богу святих як безцінний дар, які стали славою і сіллю нашої землі», – підсумував керуючий справами УПЦ.
Фото: Митрополит Антоній (Паканич)
 
 
Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial