Що таке спокуса?

Що таке спокуса?

Спокуса – це все те, що може спокусити, підштовхнути до гріха.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви з посиланням на сайт «Православне життя», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

Митрополит пояснює, де можна зустрітися зі спокусами. «Святий апостол і євангеліст Іоанн Богослов, відповідаючи на це запитання, попереджає: «…Все, що у світі: пожадливість плоті, пожадливість очей і гордість життєва, не є від Отця, але від цього світу» (1 Ін. 2:16) . Таким чином, той світ, який бачимо навколо себе, є джерелом спокус, тому що, за словами того ж апостола Іоанна Богослова, «весь світ лежить у злі» (1 Ін. 5:19)», – сказав він.

«Чи є світ сам собою злом? Зовсім ні. Адже все, що ми бачимо, створено Самим Богом і за природою є добрим. Однак колись в історії нашого світу сталася катастрофа: людина, створена Богом для вічного життя, відвернулась від Свого Творця і порушила Його заповідь. Цим вчинком людина відірвала себе від Бога і прирекла себе і весь світ на розпад і тління. Таким чином, одного разу, будучи впущеним у світ, зло стало розвиватися в ньому і вдосконалюватися. Саме тому просимо Бога уберегти нас від спокус», – пояснив митрополит Антоній.

Архієрей наводить зауваження святителя Тихона Задонського: словами: «Не введи нас у спокусу» – молимо Бога, щоб Він зберіг нас Своєю благодаттю від спокус світу, плоті та диявола. І якщо навіть і впадемо в спокуси, то сподіваємося, що Бог не дозволить нам бути переможеними ними, але обов’язково допоможе подолати їх.

Керівник справами УПЦ нагадав, що спокуса безперечно приходить до людини від диявола, однак останній не має над людиною абсолютної влади, але діє лише тією мірою, наскільки їй це попущено Богом.

«Саме тому священномученик Кипріан Карфагенський пише, що Всевишній дає владу дияволу випробовувати нас з двох причин: або покарання за наші гріхи, або для слави, коли Бог бачить, що зможемо, подібно до Йова, винести спокуси диявола. У зв’язку з цим святитель Василь Великий зауважує: Бог за особливим Своєм домобудівництвом зраджує нас випробуванням тією мірою, наскільки до цього здатні», – продовжив він.

Митрополит Антоній зазначив, що Бог злом нікого не спокушує, бо зло та Бог – поняття несумісні.

«Він тільки допускає тим чи іншим спокусам зробити нас духовно міцнішим. Однак подолати спокуси без Його допомоги не може. Якщо ж, одержуючи від Бога Його благодатну допомогу, раптом вирішимо, що можемо жити доброчесно і без Нього, тоді Бог забирає від нас Свою благодать. Але робить Він це не як помста, а щоб ми на досвіді, нехай навіть і гіркому, могли переконатися у власному безсиллі перед гріхом і знову звернулися до Нього по допомогу», – сказав архієрей.

Джерело 

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial