Вирішувати долю храму УПЦ можуть лише прихожани, – голова Держетнополітики

Вирішувати долю храму УПЦ можуть лише прихожани, – голова Держетнополітики

Олена Богдан, виступаючи на зборах щодо переведення церковної громади з УПЦ в ПЦУ у Білогородці, нагадала мешканцям села про право на свободу віросповідання.

Право голосу у питанні щодо переходу релігійної громади в іншу юрисдикцію мають лише віруючі, які відвідують богослужіння, утримують храм та беруть участь у його житті. Про це заявила голова Державної служби України з питань етнополітики і свободи совісті Олена Богдан, звертаючись до мешканців Білогородки, які організували перехід церковної громади з УПЦ до ПЦУ.

«Релігійна громада – це люди, які відвідують богослужіння в цьому храмі, жертвують на цей храм, роблять щось, що робить цей храм живим. Якщо немає релігійної громади, то храм порожній. Відповідно, тут сьогодні мають, згідно з чинним законодавством, прийняти рішення ті люди, які є парафіянами, або меценатами, або в інший спосіб учасниками релігійного життя цього храму», – зазначила Богдан та попередила громадян про наслідки незаконного «переведення» храму людьми, що не мають жодного стосунку до церковної громади.

«Уявіть собі ситуацію, коли рішення приймається ЗА релігійну громаду. Це в підсумку означає, що храм буде або порожній, або зачинений, або просто не зможемо в ньому далі продовжувати релігійне життя», – наголосила голова Державної служби України з питань етнополітики і свободи совісті.

Також Олена Богдан зачитувала присутнім рішення Феофаніївського Собору, який заявив про повну незалежність Української Православної Церкви, проте жителі Білогородки не слухали її та почали вигукувати образи на адресу держслужбовця.

«Віряни УПЦ теж служать у ЗСУ, родичі священників УПЦ теж служать у ЗСУ. І поки суспільство всередині України розуміє одне одного, чує одне одного, ми всі разом міцніші, в іншому разі – ми слабші, і це точно буде працювати на ворога», – такими словами завершила свій виступ Олена Богдан.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial