Навчайте дітей

Навчайте дітей

1. Вчіть дітей особистим прикладом. Він сильніший за повчальні слова та повчання, «Розбещення дітей походить не від чого іншого, як від божевільної прихильності (батьків) до життєвог.

Іоанн Золотоуст.

2. Не балуйте дітей, виховуйте в скромній обстановці з твердим укладом. «Хто хоче добре виховати дітей – виховує їх у суворості та важких заняттях, щоб, відзначившись могли вони з часом отримати плоди праці своєї».

Преподобний Ніл Синайський.

3. Не будуйте виховання на заборонах, давайте дітям свободу вибору, вчіть розумітися на тому, що шкідливо, а що корисно їм, через думки про те: «До чого приведе твій вибір?

«Треба навіювати дітям, що для них шкідливо, дивлячись на інших дітей, які вправляються у цих забавах. І молити Господа, нехай примудрить вас, як чинити у вихованні дітей, і нехай збереже їх від шкідливих звичаїв мирських.

Макарій Оптинський.

4. Не потурайте дитячим примхам, навчіться знаходити причину негативної поведінки: якщо у відповідь на зауваження, дитина поступається, значить їй не вистачає Вашої уваги. Якщо продовжує наполягати на своєму – «бореться за владу”. Ласково подивіться в очі, але стійте на своєму: «Коротка відповідь відвертає гнів, а образливе слово збуджує лють” (Притчі 15,1).

5. «Остерігайте дітей своїх від капризів перед вами, інакше діти забудуть ціну вашої любові, заразять своє серце злобою. Каприз – зародок зіпсуття серця, насіння злості”.

Іоанн Кронштадський.

6. Вчіть дітей жити у присутності Божій. Під час обговорення дитячих провин кажіть: “Як це грішно і страшно, адже Господь страждав через наші гріхи”. Скільки самі розумієте силу гріха, скільки самі боїтеся його – нехай це буде написано на вашому обличчі”.

Амвросій, архієпископ Харківський.

7. Вчіть дітей боротися зі злими помислами. «Розкрийте їм науку випробування помислів та внутрішньої боротьби з думками та схильностями гріховними».

Амвросій архієпископ Харківський

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial