Треба не переставати дякувати Богові за все

Треба не переставати дякувати Богові за все

… навіть коли в життя приходять справжні скорботи та випробування — і тоді треба не переставати дякувати Богові за все. Святитель Іоанн Златоуст, який сам пережив несправедливі гоніння, але помер зі словами «слава Богу за все», прирівнював подвиг покірливого та вдячного перенесення скорбот до мучеництва: «Немає нічого святішого за той язик, який у нещастях дякує Богові. Хто переніс скорботу і дякував Богові, той отримав вінець мученицький».

Крім того, у нас є тверда надія, яку нам доносить апостол Павло, що Бог не допустить нам випробувань вище за наші сили і що теперішні тимчасові страждання нічого не варті в порівнянні з тією славою, яка відкриється в нас (Рим. 8, 18).

Ми переносимо з вдячністю ті болючі процедури, які роблять з нами лікарі. Як же тоді не потерпіти з подякою випробування, які нам для нашої ж користі посилає Господь, Який Сам без ремствування терпів за нас страшні муки та ганебну смерть?


У якості допомоги людині даний рятівний камертон — таємні молитви літургії Іоанна Золотоустого та Василія Великого. У цих молитвах міститься все необхідне богослов’я, з цих молитов можна перейняти найправильніший — подячний настрій християнина.

Мати ті ж самі почуття й ті ж думки, які вкладені в ці дивовижні слова, необхідно для того, щоб брати участь у літургії. Якщо ми не маємо вдячності до Бога, то й наших голосів не чути в загальному хорі людей і Ангелів, які співають Богові службу подяки — Євхаристію.

Архімандрит Сава (Гамалій)

 // Отрок, №60

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial