Як жити вірою та виконувати волю Божу ?

Як жити вірою та виконувати волю Божу ?

Багато людей думають, що жити вірою і виконувати волю Божу дуже важко.
Насправді дуже легко. Варто лише звернути увагу на дрібниці та намагатися не згрішити у найменших та найлегших справах.

Це найпростіший і найлегший спосіб увійти в духовний світ і наблизитися до Бога.
Зазвичай людина думає, що Творець вимагає від нього дуже великих справ, крайнього самовідданості, цілковитого знищення своєї особистості.

Людина так лякається цими думками, що починає боятися чимось наблизитися до Бога, ховається від Бога, як Адам, що згрішив, і навіть не вникає в слово Боже: «Все одно, — думає, — нічого не можу зробити для Бога і для душі своєї, буду вже краще осторонь духовного світу, не думатиму про вічне життя, про Бога, а житиму, як живеться».

Якби люди були мудрішими, вони всі прагнули б до малих і зовсім легких для них справ, через які вони могли б отримати собі вічний скарб. Порятунок людей у ​​тому, що вони можуть прищепитися до стовбура вічного дерева життя через найменший привій — вчинок добра.

До дикої яблуні зовсім не обов’язково прищеплювати цілий стовбур доброї яблуні. Достатньо взяти малий привій і прищепити його до однієї з гілок дичка. Так само, щоб зняти бочку з тістом, зовсім не треба її змішувати з бочкою дріжджів. Достатньо покласти зовсім небагато дріжджів — і вся бочка скисне. Те само з добром: найменше може призвести до величезної дії.

Ось чому не треба нехтувати дрібницями в добрі та говорити собі: «велике добро не можу зробити — не дбатиму й ні про яке добро». Воістину, мале добро потрібніше, насущніше у світі, ніж велике. Без великого люди живуть, без малого – майже не проживуть. Гине людство не від нестачі великого добра, а від нестачі саме малого добра. Велике добро є лише дах, зведений на стінах — цеглинах малого добра.

Оточуйте, люди «себе, оперізуйтеся малими справами добра — ланцюгом малих, простих, легких, добрих почуттів, думок, слів і справ, які нічого вам не варті. Облишмо велике й важке, воно для тих, хто любить його, а для нас, що ще не полюбили великого, Господь милістю Своєю приготував, розлив усюди, як воду та повітря, малу любов”.

Архім. Іоанн Крестьянкін

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial