Як стати учнем Христовим?

Як стати учнем Христовим?

Щоб стати учнем Христовим, потрібно обов’язково зректися себе. І учнями Христовими стають небагато людей, бо це зречення себе дуже важке. Спати хочеться – а треба правило читати. Втомився, сьогодні вихідний день – а треба у храм йти. Хтось захворів – треба хворого відвідати. І ось, стиснувши серце, йдеш на базар, яблучок купуєш, миєш і несеш: “Ну, дорогий, як ти почуваєшся?” Хоча на душі й немає особливої ​​любові до нього, але обов’язок християнський велить: хворий – треба відвідати. Саме треба. А коли вже пішов від нього, йдеш сходами, на душі добре і відчуваєш, як благодать Божа торкнулася твого серця.

А завтра знову те саме: весь час потрібно робити не те, що хочеться. Адже хочеться тільки лежати або чимось насолоджуватися, розважатися, розмовляти, цікавих людей відвідувати і всім зовнішнім насолоджуватися. А Христос вимагає від нас, навпаки, весь час праці, та ще й найважчої праці – духовної.

Ось дитина дратує, ти втомився, а обов’язок християнський велить із нею позайматися, поруч посадити, почитати книжечку, поговорити з нею, покласти спати. Хочеться їй дати стусана, але ні: “Васечко, лежи спокійно, люлі-люлі”. Хоча в душі все кипить, тому що доводиться чинити не по пристрасті, й це, звісно, ​​мука. Але лише у такий спосіб можна досягти християнського життя.

Є два шляхи: шлях зла, який все одно заведе у глухий кут, який все одно зруйнує все твоє життя, який покалічить твоїх дітей, який все зіпсує. І є шлях християнський.

Прот. Димитрій Смирнов

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial