Про роль жінки в сім’ї

Про роль жінки в сім’ї

Є стара дагестанська притча про те, як одного разу молодь у гірському селі домовилася дізнатися, що краще: видати заміж хорошу дівчину за поганого хлопця, чи навпаки, погану дівчину за хорошого хлопця.

Знайшли самого нікудишнього дурника й одружили його з першою розумницею, з працьовитою і цнотливою дівчиною. А потім одружили першого джигіта, сміливця та красеня на останній дурі. Я вже не знаю, як вони погоджувалися на такі нерівні шлюби, але притча є притча. Через рік, а може, трохи більше, стали очевидними плоди цих шлюбів. Той непомітний чоловік, який одружився з розумницею, поступово порозумнішав. Він не встрявав у дурні конфлікти, став усе частіше висловлювати глибокі думки, добре вів господарство, і до його думки почали прислухатися у селі. У другому випадку все було з точністю навпаки. Джигіт побляк і вицвів, став схожий згодом на свою дурепу, від колишньої вдачі та розуму залишилося зовсім небагато.

Я глибоко згоден зі змістом цієї притчі й підтверджую, що жінка має величезний запас внутрішніх сил, якими вона сама може користуватися дуже обмежено, але які вона повинна спрямовувати на моральне виховання чоловіка та дітей.

Доводилося навіть чути про одного єпископа, який просив кандидатів на священство приходити до нього на бесіду разом із молодими матінками. У випадку, якщо в дружині майбутнього священника вгадувалася натура цілісна, тверда й проста, владика висвячував ставленика, нехай навіть той був «слабкуватий». Якщо ж сам ставленик був розумний і енергійний, але в дружині його помітна була моральна вада (кокетливість, балакучість, несерйозність) висвячення відкладалося на невизначений термін.

Знімаю капелюх і схиляю голову перед пам’яттю архієрея, оскільки образ його поведінки відкриває у ньому рідкісний розум та знання життя.

Священник N

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial