Чернецтво чи шлюб?

Чернецтво чи шлюб?

Шлюб є ​​прекрасним етапом у житті людини, завдяки якому людина може духовно зростати та вдосконалюватися у Христі. Проте шлюб – це не єдиний спосіб самовдосконалення. Хоч би де знаходилася людина, вона може зробити цей час свого життя – часом духовного вдосконалення. Те, чим ти є, ти можеш втілити в життя вічне.

Христос не обмежується лише чимось одним, наприклад, шлюбом чи чернецтвом. Зовсім ні. Ким би ти не був, у яких обставинах ти б не знаходився, у тебе є можливість для порятунку. Тобі потрібно лише освятити те місце, де ти знаходишся.

Якщо ти в шлюбі – освяти свій шлюб, якщо ти неодружений – освяти свою безшлюбність, якщо ти чернець – освяти своє чернече життя. У цьому полягає краса Божої присутності, яка звільняє і дає нам можливість вільно жити у Христі.

Мене часто запитують: «Отче, хіба в житті людини не тільки два шляхи – чернецтво чи шлюб?»

Горе нам, якби так було. Наприклад, якщо людина залишилася без пари, то що тепер – треба силою заштовхати її до монастиря, бо вона не одружилася? А якщо вона не хоче жити у монастирі?

Нехай живе так, як хоче. Головне – освятити те місце, де ти перебуваєш. Адже де основою є смирення, там є благодать Божа. А якщо в тебе немає смирення й немає благодаті Божої, то ким би ти не став, ченцем, патріархом, сім’янином чи кимось ще, – нічого в тебе не вийде, тому що в твоєму житті відсутня справжня мета та сенс життя – Божа присутність у серці людини.

Митрополит Лимасольський Афанасій

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial