Якщо першою в сім’ї до Бога прийшла дружина

Якщо першою в сім’ї до Бога прийшла дружина

Якщо першою до Бога прийшла дружина, то саме жіночому серцю необхідно відчути, що важливою є не зміна зовнішнього вигляду, а добре ставлення до чоловіка. Жіноча доброта здатна творити чудеса, вона може розтопити навіть крижане серце. Чоловік може прийти до віри через кілька років або залишитися невіруючим до кінця днів, але за працю, яку понесла дружина, Господь сторицею віддасть їй і в цьому житті, і в майбутньому.

Не повчань чекає чоловік від своєї новонаверненої половини, а любові. Звичайно, у житті нашої Церкви відбуваються такі події, про які хочеться розповісти близьким, але нам треба вчитися розуміти, що жіноча проповідь має свої особливості. Почавши зі слів про духовне, жінка нерідко йде у бік особистих переживань, і проповідь втрачає силу.

Ще одна проблема, з якою стикаються сім’ї новонавернених, пов’язана з тим, що жінки, увірувавши у зрілому віці, починають не розумно ревно виконувати заповідь про допомогу приходу. Завжди хочеться запитати заміжніх, які пізно ввечері не поспішають додому після служби: «Добре, ви допомагаєте храму, а що в цей час роблять ваші чоловіки?». Про яку теплоту у стосунках можна говорити, коли голодні домочадці сидять перед телевізором і чекають, коли мама повернеться додому?

Ми знаємо й інших жінок, які встають на годину раніше, щоб піти на літургію, готують сніданок, печуть пироги та встигають повернутися до того, як прокинуться інші члени сім’ї.

Відвідування храму жодною мірою не повинно вносити розлад у стосунки. Здивування викликають і ті жінки, які, залишивши дітей та чоловіка, їдуть паломничати.

Протоієрей Андрій Овчинніков

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial