Як молитися, якщо скоєний гріх аборту?

Як молитися, якщо скоєний гріх аборту?

Відповідальність за гріх аборту несе не лише жінка, а й чоловік – батьки вбитої дитини.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, про це настоятель Свято-Воскресенського храму пам’яті загиблим та ветеранам Афганістану протоієрей Сергій Ющик розповів на YouTube-каналі «Православна Церква».

«Православна Церква сповідує та вірить, що людина повноцінна не з моменту народження чи появи якихось антропометричних даних в утробі матері, а з моменту зачаття. Святоотецька література, починаючи з I сторіччя, вказує, що є не лише гріх вбивства, а гріх дітовбивства, коли людина вбиває у своїй утробі вже живу істоту», – нагадав отець Сергій.

Священник пояснив, що згідно з канонами, Православна Церква дуже суворо ставиться до абортів, вони позбавляють жінку права приступати до Причастя, як вбивцю – 15 років. Однак, через щире покаяння та залежно від індивідуального випадку, цей період може скорочуватися як ікономія (поблажливість) з боку священника.

Отець Сергій зазначив, що особливого молитовного чину після аборту немає, а покаянна молитва, залежить від благословення того священника, з яким спілкувалися та розповіли про скоєне, може бути індивідуальною.

Протоієрей Сергій звернув увагу, що Православна Церква вважає, що відповідальність за гріх аборту несе не лише жінка, а й чоловік як батько дитини, який міг бути ініціатором аборту.

«Канонічні звинувачення ставляться до обох, але через покаяння може бути ікономія – поблажливість до гріха. Але найголовніше це те, що люди усвідомлюють, що аборт – це гріх.

Головне виправлення, головне – навчити своїх дітей, щоб вони цього не вчинили, і всім своїм близьким та рідним, які спокусилися можливістю скоєння цього злодіяння, сказати, щоб вони цього не допустили», – підсумував священник.

Протоієрей Сергій Ющик

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial