Щоб сім’я була гармонійною та щасливою

Щоб сім’я була гармонійною та щасливою

У щасливій, гармонійній сім’ї віє атмосфера взаємної довіри, відчувається теплота любові, обличчя освітлені радісними посмішками, відчувається взаємне тяжіння одне до одного чоловіка й дружини, люди готові ділитися та нескінченно співбесідувати один із одним, вони черпають сили в цьому вербальному спілкуванні.

У диявола руки загребущі, пазурі довжелезні, очі заздрісні – він заздрить людському щастю. Заздрить вірності та любові чоловіка й дружини, болісно заздрить їхній спільній молитві, єдності цілей, життєвих настанов, які вони викували з Божою допомогою, при допомозію духівника.

Ворог завжди підкрадається непомітно. Ось і, говорячи про щасливу родину, подумаємо, де прихована слабина? Яку вразливу точку намацує диявол, як спрут, який готовий негайно увірватися в маленьку щілину і своїм чорнилом, атмосферою недовіри, ненависті, злості затьмарити розум і серця домочадців.
Передусім йдеться про моральну чистоту або нечистоту.
Чому досвідчені духівники, звичайно, на чільному місці розглядають проблему цілісності, чистоти, невинності душ і тілес підростаючого покоління? Адже всім відомо, що негативний досвід у цьому – втрата дівства, якісь помилки, падіння – безумовно, буде зцілене благодаттю, що все заповнює собою.
Але який подвиг покаяння, молитви, яка праця необхідна, щоб відновити дитячу цілісність душі, здатність радісно сприймати світ, мажорне світовідчуття, відданість і жертовність обраному тобою жеребу? Усе це характеризує незіпсовані натури. І якщо ми міркуємо зараз над тим, як створити щасливу сім’ю, то, звичайно, хочеться нагадати стару як світ істину: краса – це чистота, яка рятує світ.

 

Протоієрей Артемій Володимиров

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial