«Не треба займатися “патріотизмом” у лапках і накручувати церковні питання, – керуючий Житомирською єпархією митрополит Никодим

«Не треба займатися “патріотизмом” у лапках і накручувати церковні питання, – керуючий Житомирською єпархією митрополит Никодим

Не треба займатися «патріотизмом» у лапках і накручувати церковні питання, наголошує керуючий Житомирською єпархією митрополит Никодим.

Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський в інтерв’ю, опублікованому у Facebook, розповів про допомогу єпархії захисникам України та про те, чому ті, хто бажаає у воєнний час розкачати ситуацію навколо церковного питання, по суті, створюють ще один, внутрішній, фронт.

«З першого дня війни Блаженніший Онуфрій висловив свою чітку позицію і позицію нашої Церкви: Церква зі своїм українським народом, з українським військом», – сказав ієрарх УПЦ.

У постанові Собору УПЦ, наголосив владика, є пункт про те, що Собор звертається до влади України та влади РФ із закликом продовжувати переговорний процес та пошук сильного і розумного слова, яке могло б зупинити кровопролиття.

«Ми висловлюємо незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні, – зазначив митрополит Никодим. – І не може бути тих апеляцій, коли хтось казав, що ми – Московський Патріархат або “московські попи”».

У Житомирській єпархії вже на другий день війни закупили для тероборони ліки та іншу допомогу на суму 25 000 гривень.

«Якщо ще говорити про допомогу нашої єпархії фронту, то за 4 місяці ми передали 3 автомобілі, понад 30 тонн гуманітарної допомоги, наші монастирі щодня приймають біженців», – наголосив ієрарх.

«Не треба займатися “патріотизмом” у лапках і накручувати церковні питання, – вважає керуючий Житомирською єпархією митрополит Никодим. – Сьогодні це не на користь. Президент Володимир Зеленський вже казав, що ті, хто накручує релігійне протистояння, – накручує внутрішній фронт».

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial