Ватикан застеріг німецьких ієрархів від нововведень, що розколюють церкву

Ватикан застеріг німецьких ієрархів від нововведень, що розколюють церкву

Після підсумків помісного Синоду в Німеччині послідувала спеціальна заява.

Святий Престол застеріг німецьких католицьких ієрархів від запровадження нововведень, які можуть призвести до розколу Римо-Католицької церкви. Спеціальна заява була зроблена 21 липня 2022 за підсумками помісного Синоду в Німеччині, повідомляє Vatican News.

Як зазначається у заяві, будь-які спроби нав’язати віруючим нові доктрини будуть «раною для церковного союзу та загрозою єдності церкви». Йдеться про такі гострі питання, як гомосексуальність, одружені священники та роль жінок у РКЦ.

Примітно, що початок дебатів на ці теми поклав сам папа Римський Франциск, який відкрив у жовтні 2021 року роботу помісних структур так званого «Синодального шляху» − кількох етапів Синоду єпископів, який триватиме два роки і завершиться у Ватикані у жовтні 2023 року. Як заявив понтифік, головна мета цієї ініціативи – «створювати церкву, відкриту до новизни».

Ідучи в заданому напрямку, учасники «шляху» в Німеччині затвердили проекти документів, які закликають благословляти одностатеві пари, скасувати обов’язкову безшлюбність кліриків та висвячувати жінок на дияконський сан. Пропонувалося навіть переглянути церковний закон про працю, щоб співробітників-геїв не наражати на ризик бути звільненими.

«Синодальний шлях» викликав запеклий опір у всіх національних католицьких церквах насамперед із боку консерваторів. Раніше цього року десятки єпископів з усього світу попередили, що запропоновані німецькими ієрархами реформи, якщо вони зрештою будуть схвалені на заключному етапі, можуть призвести до розколу в РКЦ.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial