Заарештовано чоловіка, який допоміг журналісту-іудею проникнути у Мекку

Заарештовано чоловіка, який допоміг журналісту-іудею проникнути у Мекку

Поліція Мекки заарештувала жителя Саудівської Аравії, який допоміг репортеру-юдею з Ізраїлю проникнути до священного для прихильників ісламу міста, порушивши закон, згідно з яким лише мусульмани можуть відвідувати Мекку, повідомляє The Associated Press.

У той час, як мусульмани будь-якої національності та походження мають право відвідати Мекку, немусульмани туди не допускаються. Крім того, навіть прихильники ісламу в межах кордонів священного міста повинні дотримуватися дуже специфічного кодексу поведінки, що включає дотримання посту, ритуальні обмивання та молитви.

Відвідування Мекки ізраїльським тележурналістом Гілом Тамарі викликало гнів ісламської громадськості у соціальних мережах. Побоюючись, що протести виллються в безлад, поліцейські заарештували саудівця, який, на їхню думку, сприяв в’їзду журналіста до Мекки. Громадянина Саудівської Аравії, ім’я якого не розголошується, було притягнуто до кримінальної відповідальності, він і досі перебуває під арештом.

Журналіст з Ізраїлю зняв 10-хвилинний репортаж, в якому розповідає про відвідини одного з ключових місць на маршруті хаджу, гору Арафат, де мусульманський пророк Мухаммед виголосив останню проповідь близько 1400 років тому. Репортер підкреслив, що він говорив івритом тихо, щоб ніхто його не почув. Крім того, він стверджував, що був першим іудеєм, який потрапив у священне для мусульман місто.

У репортажі присутні кадри, на яких Тамарі та його водій-саудівець проїжджають поворот на шосе, поряд з яким видно дорожній знак, на якому написано, що немусульманам заборонено проїжджати далі, а потім вони проїжджають під величезною копією Корану, яка є головною брамою міста. “Мрія збулася”, – сказав Тамарі, йдучи Меккою у бік гори Арафат. Після того, як він піднявся на гору, він повідомив, що поліцейські, які там знаходяться, починають ставити запитання і хочуть переконатися, що він мусульманин. Після цього Тамарі та водій-саудівець вирішують піти.

Ізраїльський Канал 13, на якому був показаний скандальний репортаж, зробив заяву в Твіттері івритом і арабською мовою, в якому повідомив, що дії Тамарі були продиктовані «журналістською цікавістю» та «бажанням стати свідком хаджу й побачити все на власні очі». Канал також вибачився перед мусульманами за образу їхніх почуттів.

В офіційній заяві поліції Саудівської Аравії ім’я журналіста не згадується, в ній йдеться про те, що він не є мусульманином і має громадянства Ізраїлю та США, що говорить про те, що він в’їхав у королівство за американським паспортом, оскільки Саудівська Аравія не має офіційних відносин із Ізраїлем через палестинське питання.

Поліція Мекки також заявила, що на журналіста заведено та передано до прокуратури кримінальну справу, хоча громадянин Ізраїлю поспішно залишив територію Саудівської Аравії.

Крім того, поліція закликала туристів і паломників поважати закони Саудівської Аравії, особливо коли йдеться про Меку та інші священні для прихильників ісламу місця на території королівства.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial