Стосунки між чоловіком і дружиною

Стосунки між чоловіком і дружиною

Нехай для дружини не буде нічого дорожчого за її чоловіка, а для чоловіка нічого бажанішого за його дружину. У цьому полягає фортеця життя всіх нас, щоб дружина була одностайною з чоловіком; цим підтримується все у світі. (Свт. Іоанн Златоуст)

 • Православний чоловік каже дружині: “Я тобі забороняю працювати, ти маєш слухатися мене. Рости дітей, вари борщ і якнайменше висловлюй свою думку, особливо в Церкві. Це по-церковному?

  Відповідає протоієрей Максим Первозванський

  – Чоловік не має права нічого подібного казати свїй дружині, якщо він справжній православний мужній чоловік. На відміну від того ж ісламу, у Православ’ї чоловік не має права від жінки вимагати послуху.

  Якщо ми уважно вчитаємося у слова апостола Павла, якими обґрунтовується таке ставлення, то там зовсім не чоловікові, а дружині сказано, що вона має слухатися чоловіка.

  Чоловіки цих слів взагалі не повинні чути. Чоловікові сказано так любити свою дружину, як Христос полюбив Церкву і Себе віддав за неї.

  А у нас все відбувається навпаки. Чоловіки намагаються вимагати від жінок послуху, а жінки вимагають від чоловіків кохання. Має бути не так. Чоловік від себе повинен вимагати кохання, а жінка – від себе вимагати послуху.

  Будь-яка нормальна православна жінка сама вирішує слухатися їй чоловіка чи ні. А чоловік не має права змушувати дружину слухатися. Він має інше завдання — померти на хресті, якщо в нього дружина буде неслухняною.

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial