Підручник із єретичним викладом християнства відкликала влада Індонезії

Підручник із єретичним викладом християнства відкликала влада Індонезії

Особами Трійці названі у книзі Бог, Діва Марія та Іісус Христос.

Уряд Індонезії відкликав підручник для учнів середніх шкіл після протестів християнської громадськості, яка заявила про його єретичний зміст. Про це повідомляє 27 липня 2022 року rossaprimavera.ru з посиланням на UCA News.

Книгу двох мусульманських письменників про офіційну філософську доктрину Індонезії «Панчасила» (п’ять основ) та цивільне виховання для молодших класів, що вчаться, видали минулого року. Це викликало широку полеміку після того, як 26 липня одна зі сторінок підручника з некоректним описом протестантизму та католицизму стала вірусною у соціальних мережах.

У розділі, присвяченому протестантизму, зокрема, згадується: «Господь протестантизму – це Бог, Діва Марія та Іісус Христос як троє однини або Трійця». Подібне формулювання вказано і в розділі про католицизм: «Господь католиків той самий, що й у протестантів, а саме Трійця – Бог, Діва Марія та Іісус Христос».

Католики, у тому числі священники, звернулися до соціальних мереж з критикою міністерства за публікацію книги з неприйнятним змістом. Лист із проханням до міністра освіти відредагувати підручник та залучити до цього процесу релігійні установи опублікувала також впливова міжцерковна група «Спільнота церков Індонезії».

Як заявив викладач догматичного богослов’я в Джакартській філософській школі священник Андреас Атаволо, зміст книги «абсолютно неправильний та єретичний». Він нагадав, що католики «вірять у Троїчного Бога: Отця, Сина і Святого Духа», а протестанти взагалі не визнають особи Діви Марії.

«Діва Марія шанується католиками як Богородиця, і Вона ніколи не була Богом, як часто стверджують деякі. Католики виявляють відданість Діві Марії, а не поклоняються їй», − зазначив отець Андреас.

26 липня Міністерство освіти, культури, досліджень та технологій Індонезії повідомило, що воно спільно з Індонезійською конференцією єпископів та Спільнотою церков Індонезії найближчим часом проведе аналіз змісту підручника.

«Ми відкликаємо книгу, яка зараз поширюється в електронному форматі, і незабаром замінимо її виправленим виданням. Щодо друкованої версії, ми зупинили процес друку, і в наступному тиражі буде використано виправлену редакцію», — йдеться у повідомленні міністерства.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial