Чи потрібно приносити у храм немовлят?

Чи потрібно приносити у храм немовлят?

Питання: “Коли приходжу до церкви на службу, то бачу багато маленьких дітей. Не всім дітям там цікаво, вони, за віком, не розуміють церковної служби, втомлюються. Мені їх шкода. Не правильніше було б приводити дітей у храм у більш розумному віці?”

Відповідь священника: “Не лише діти, а й багато дорослих не розуміють ходу богослужіння та втомлюються, буваючи в церкві. Саме тому, що їх з дитинства не водили до Храму і вони не мають звички до церковного простору, до особливого життя в ньому.

Храм, храмова служба, саме повітря Храму, дуже впливають на формування особистості й навіть на фізичну природу немовляти. Вже під час Хрещення та першого причастя, бувають помітні діти, чиї матері, під час вагітності, часто приходили до Храму.

Вам здається, що якщо немовляті незрозумілі дії та слова церковної служби, то йому нема чого й маятися на ній? Але дитина так само не здатна усвідомити багатьох дій і слів, свідком яких буває у своїй сім’ї. Проте розумні батьки уникають роздратованих промов та сварок поруч із дитячим ліжечком. Вони здогадуються, як може позначитися атмосфера сімейних скандалів на розвитку малюка, хоча той і не розуміє, про що йдеться.

Знаючи, що оточення дитини впливає на неї і без усвідомлення того, що відбувається, розумні батьки намагаються створити в будинку атмосферу ласки, любові та спокою. Зверніть увагу, як змінюється лексикон і сам голос у молодих батьків.

Храм є частинкою Неба на землі. Як виносять і виводять дітей просто неба, щоб вони дихали свіжим повітрям, так приносять і приводять їх у Храм, щоб вони надихалися повітрям духовним, повітрям молитви, повітрям, в якому, в церковних Таїнствах, перебуває з нами Христос.

Крім того, дитина повинна, зростаючи, бачити батьків, що моляться, інших людей. Без такого прикладу ви ніколи, жодними словами, не поясните їй, що таке церковна служба і навіщо вона потрібна.

Церковне маля точно знає, що люди не тільки сплять, їдять, працюють і розмовляють. Воно знає, що вони ще й моляться. Знає не з розповідей чи з телевізора, а з власного досвіду – найвірнішого джерела знань”.

 

Джерело 

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial