У різниці характерів подружжя криється Божественна згода

У різниці характерів подружжя криється Божественна згода

Якось до мене в каливу прийшов чоловік і став скаржитися, що він дуже засмучений через постійні розбіжності з дружиною. Однак я зрозумів, що між ним та його дружиною не було чогось справді серйозного. У цієї людини є свої «кривульки» і «гульки», у його дружини — свої, тому вони не можуть прилаштуватися один до одного.
[І того, й іншого] треба трішки «постругати». Візьми дві нестругані дошки. В одної кривулька в одному місці, в іншої – в іншому. І якщо ти хочеш з’єднати їх як є, неструганими, то між ними залишиться щілина. Однак, якщо ти трохи постругаєш першу дошку в одному місці, а другу — в іншому, вони одразу приляжуть одна до одної. Тільки стругати треба одним і тим самим рубанком.

–  Я не знаходжу спільної мови зі своєю дружиною! — скаржаться деякі чоловіки.

– Ми зовсім різні за характером! Вона людина зовсім іншого складу.

 – Як же Бог допускає такі нісенітниці? Невже Він не міг зробити все таким чином, щоб у подружжя були однакові характери, так, щоб вони могли жити духовно?

— Невже ви не розумієте, — відповів я, — що в різниці характерів криється божественна гармонія?

Різні характери складаються у гармонію. Уяви, якби й у тебе, і у твоєї дружини були однакові характери! Та, Боже, борони! Уяви, що було б, якби, наприклад, і ти, і твоя дружина легко обурювалися. Ви б не залишили від вашого будинку каменя на камені! А якби в обох були однаково м’які, лагідні характери? Та ви спали б на ходу! Якби ні в тебе, ні у твоєї дружини не можна було взимку випросити снігу — то ви б, звичайно, підходили один до одного, але й пішли б обидва в муку пекла. А якби обидва були марнотратними? Хіба ви змогли б вести домашнє господарство?Ви пустили б ваш маєток на вітер, а діти залишилися б просто неба.

Якщо важка, норовлива людина знайде і дружину відповідну — таку, що хоч кіл їй на голові теши, а вона робитиме по-своєму, — то вони, звичайно, підійдуть один одному. Хіба не так? Однак через день спільного життя вони вчепляться одне одному у волосся!

Тому дивися, як все влаштовує Бог: Він робить так, щоб хороша, добра людина одружилася з непокірливим, і тоді другий із подружжя зможе отримати допомогу, тому що спочатку він міг бути налаштований по-доброму, але в молодому віці міг захопитися злим.

Невелика різниця в характері подружжя допомагає створити гармонійну сім’ю, тому що один із подружжя доповнює іншого.

В автомобілі необхідні обидві педалі: і газ, щоб їхати, і гальмо, щоб вчасно зупинитися. Якби у машини було одне гальмо, вона не рухалася б з місця, а якби мала тільки акселератор, то вона не могла б зупинитися.

«Ви — обидва на одну ногу, — сказав я одному подружжю, — і тому один одному не підходите!» Ці дві людини були дуже вразливими. Якщо в них удома щось траплялося, то обидва кидали віжжі й починали голосити: «Ох, яка ж із нами трапилася прикрість!» — Голосить чоловік. «Ох, що ж це за горе гірке!» – Схлипує дружина. Тобто один чоловік «допомагає» іншому впасти в ще більший розпач! Чоловік не може підбадьорити дружину і сказати їй: «Стривай, та те, що з нами сталося, не так вже й серйозно». Я бачив таке у багатьох сім’ях.

Маючи різні характери, подружжя може більшого досягти і у вихованні дітей. Один із подружжя стане їх трішки пригальмовувати, а інший говоритиме: «Ну дай ти дітям трошки свободи». Якщо і чоловік, і дружина закрутять усі гайки своїм дітям, то втратять їх. Але вони втратять дітей і в тому випадку, якщо обидва дозволятимуть їм робити, що заманеться. Якщо ж мати і батько мають різні характери, то діти їх перебувають у рівновазі.

Я хочу сказати, що [у сім’ї] необхідне все. Звичайно, подружжя не повинно перегинати ціпок щодо особливостей свого характеру, але кожен із них відповідно до складу свого характеру повинен допомагати іншому.

Якщо з’їсти, наприклад, щось дуже солодке, то захочеться чогось солоненького. Наприклад, коли наїсишся винограду, хочеться заїсти його шматочком сиру, щоб перебити солодкість. Або городну зелень: якщо вона надто гірка, її неможливо їсти. А якщо овочі будуть трішки з гірчинкою або з кислинкою, то вони і смачні, й корисні.

Але якщо людина кислого складу стане говорити, що всім іншим треба стати такими самими кислими, а той, у кого гіркий норов, закликатиме всіх ставати гіркими, третій — солоний наполягатиме на тому, щоб усі стали солоними, — то до згоди вони не прийдуть.


Святий Преподобний Паїсій Святогорець. Сімейне життя. 4 Том.

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial