З чого складається сімейне щастя?

З чого складається сімейне щастя?

Сімейне щастя складається з якихось, на перший погляд, непомітних, приємних дрібниць, прояву уваги, турботи.

Один епізод зворушив мене до сліз. Я був запрошений пособорувати і причастити вмираючого. Вмирав від раку ще зовсім нестарий чоловік. Сім’я була простою, робітничою. Справа була перед Різдвом. Коли я зайшов до його кімнати, то побачив розвішані всюди дитячі гірлянди, ялинкові прикраси та ялинку. Я знав, що вони ніколи не мали дітей. Тоді його дружина сказала мені пошепки: «От вирішила його порадувати, все-таки Новий рік». Незабаром після причастя ця людина відійшла до Господа.

У сімейному житті необхідно гасити будь-який прояв дратівливості та гніву на рівні іскри, на самому початку. І вже звичайно, ніколи не розпочинати серйозних розмов і не намагатися в чомусь розібратися в гніві. В цей момент людина завжди необ’єктивна та неадекватна. Важливо пам’ятати, що будь-яке роздратування легше пропустити, ніж потім зупинити. Але гнів, слава Богу, має властивість швидко проходити, і ми, згадуючи себе потім, дивуємось, як могли бути такими жорстокими та злими.

У німецькій армії існував принцип: не можна подавати скаргу на товариша по службі відразу ж після інциденту. Якщо вона подавалася, її просто не розглядали. У юриспруденції відомий термін “злочин у стані афекту”. І афект є пом’якшувальною обставиною, тому що людина себе не пам’ятала і в звичайному, спокійному стані, можливо, ніколи нічого подібного не зробила б.

У книгах із психології часто можна зустріти «рецепти сімейного щастя», правила, керуючись якими можна зробити шлюб щасливим. Я наважуся навести кілька правил. Відразу зазначу, що вони придумані не мною (вони загальновідомі), мною лише оброблені та доповнені.

• Приймати та любити людину такою, якою вона є, і не намагатися її переробити.

• Нічого не робити в гніві, всіляко уникати дратівливості.

• Бути уважним до іншого.

• Братися за сімейні справи тому, хто має час, підставляти плече.

• Найчастіше радувати іншого, робити приємне.

• Не розмінюватися на дрібниці… Думати про головне, а головне — мир, без якого все погано.

• Бути терплячим.

• Намагатися досягати порозуміння в інтимних стосунках.

Останній пункт хотілося б трохи прокоментувати. Звісно, ​​хороші інтимні стосунки є обов’язковою умовою щасливого шлюбу. Можна навести приклади, коли їх взагалі не було, а шлюб був чудовим (наприклад, свята Єлизавета Федорівна та Сергій Олександрович). Але сам апостол Павло каже нам: щоб уникнути розпусти, кожен май свою дружину… Не ухиляйтесь один від одного, хіба за згодою, на якийсь час, для вправи в пості та молитві (1 Кор 7, 2, 5). Подружні тілесні стосунки – це також прояв кохання, недарма дитина називається плодом кохання. В інтимному житті подружжя має керуватися тим самим принципом, що і взагалі в подружньому житті: отримувати радість від того, що іншому добре, тоді буде гармонія, а не гра в одні ворота.

Протоієрей Павло Гумеров

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial