Як створити сім’ю?

Як створити сім’ю?

Як бути і що робити, якщо хочеться мати сім’ю, звити своє затишне домашнє гніздечко, народити та найголовніше виховати дітей?

 – Перше, хоч би як складалося ваше особисте життя – не грішіть! Нічого доброго на гріху збудувати та створити не можна. Погане й гниле – можна, тільки навіщо?

І знову тривожний симптом із пастирського досвіду, і стосується він наших дівчат – гарних, здорових, молодих та цнотливих. Усе в них начебто нормально – вони в Церкві. Але, бажаючи одружитися, вони знайомляться з молодими людьми, зазвичай «воцерковленими», і починаються сумні історії, які лягли в основу багатьох романів на тему нещасного кохання. Все відбувається за звичайною схемою – побачення, дотик, зізнання у почуттях, поцілунки і, нарешті, падіння у блуд… Заради сумнівного майбутнього сімейного щастя в жертву гріха приноситься найголовніше – чистота та невинність життя. А якщо після такого бурхливого початку тебе ніхто заміж не візьме? Де ця гарантія? Її немає і не може бути.

Дошлюбний період знайомства найвідповідальніший і дуже небезпечний. Тут і одному й другому треба пильнувати і не робити помилок та дурниць. Дошлюбна чистота для молодих людей – найголовніша чеснота, це основний критерій вірності Христу та правильності духовного життя. Не відступайте від своїх принципів життя, хоч які б привабливі перспективи не майоріли б перед вашими очима.

Хоч би як сумно було на душі, не можна опускати рук і здаватися. За своє сімейне щастя треба поборотися. Головний засіб – це молитва. У Бога для нас є все, у тому числі наречена та наречений. Шлюби, як відомо, укладаються на небесах. У це треба вірити та діяти. Головна справа тут – молитва. Для тих, хто бажає створити сім’ю без багаторічної молитовної праці не обійтися. Потрібно з вірою та сміливістю просити Божого благословення на знайомство з доброю людиною та на щасливе сімейне життя з нею.

Протоієрей Андрій Овчинніков

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial