Самообман і реальність. Митроп. Антоній (Паканич)

Самообман і реальність. Митроп. Антоній (Паканич)

У нашому житті часто реальність не збігається з нашими бажаннями. Реагувати на це можна по-різному. Можна просто приймати реальність, як незаперечний факт, і підлаштовувати під неї свої бажання.

Можна йти напролом і намагатися змінювати реальність.

А можна зробити вигляд, що реальності немає, навіяти самому собі та оточуючим ілюзію того, що не існує, й жити в цьому придуманому віртуальному просторі.

У перших двох випадках гармонія досягається через позбавлення. У першому – через смирення, у другому – через діяльність. Але результат буде цього вартий.

Третій же варіант на перший погляд найкомфортніший. Але це тільки спочатку. Адже рано чи пізно, як не ховайся від реальності, вона все одно себе проявить. І тоді на людину чекає гірке розчарування.

Так що уникнути страждань у цьому житті не вийде. Тому-то Церква і вчить своїх чад у ставленні до світу, до життя – бути реалістами. Не створювати ілюзій, не ховатися від проблем.

Це важливо, як у звичайній людській діяльності, так і в духовному житті. Як каже Спаситель в Євангелії від Матфія: «Царство Небесне силою береться, й ті, що докладають зусилля, отримують його».

Тому так важливо нам всім не обманювати себе, а жити по правді, смиренно приймати реальність і з Божою допомогою змінювати її на краще.

Джерело

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial