Як діти навчаються вірності?

Як діти навчаються вірності?

Дитина вчиться бути вірною тоді, коли бачить любов і вірність своїх батьків один до одного. Невірність полягає не тільки в зраді, про яку дитина може і не підозрювати.

Але якщо хтось із батьків, перебуваючи в сім’ї, живе суто своїм життям, не приділяє уваги своїм рідним, проводить вільний час у компанії друзів, на риболовлі, або сидить за комп’ютером і «ріжеться» у мережеві ігри – це теж невірність.

Або, буває, дружина бере дітей та вирушає на всі вихідні у гості до подруги. Це теж нікуди не годиться. Або коли батьки проводять окремо відпустку, щоб відпочити один від одного, – зрада починається з цього. Звичайно, це не привід для розлучення, але як приклад для дитини – це дуже погано.

Якщо ж дитина бачить, що для батьків сім’я – це цінність, що батьки є цінністю один для одного, проводять час разом, це закріплюється в неї як образ сім’ї.

Крім прикладу свого життя, вірність починається з уміння тримати слово: вірність своїм принципам, своїм переконанням. Наприклад, звичні запізнення – це якраз невірність своєму слову. Ще приклад частої невірності слову – брехня. До речі, з брехні, як правило, починаються всі зради. Чоловік починає щось приховувати, і це поступово перетворюється на зраду. Тому важливо вчити дитину завжди говорити правду, вчити відповідальності за свої слова. Як відомо, вірний у малому і у великому буде вірним.

Протоієрей Павло Гумеров

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial