Жіноче владолюбство

Жіноче владолюбство

Дружина, звичайно ж, більше за інших знає слабкості та недоліки свого чоловіка. Її непокоїть можливість життєвих помилок, що походять від цих аспектів. Вона намагається застерегти чоловіка, вказати на можливу небезпеку чи неприємність. Така турбота природна й ніяк не гнітить главу сім’ї. «Не забудь подзвонити NN», «як приїдеш, одразу зміни взуття», «домовся зі слюсарем», — хто з чоловіків не чув подібних напутностей? І якщо ці слова сказані не тоном начальника, що дає вказівки недбайливому працівникові, а в них звучить лише ласкаве нагадування обтяженому багатьма турботами чоловікові, то весь день вони супроводжуватимуть чоловіка почуттям впевненості в сімейному спокої та порядку.

А скільки щасливих хвилин та годин приносить подружжю милий звичай вечірніх обговорень майбутніх справ, не лише сімейних, а й службових?! Кожен план, будь-який проект, що пройшов «сімейне узгодження», стає більш життєвим, реальнішим, зміцнюється спільною молитвою. І тут радість удачі сердечно розділяється «співавторами» і переростає у сімейне свято. Ну а гіркота невдачі обов’язково розчиниться у взаємному співчутті.

Але іноді дружина не довіряє ні доброму характеру, ні розсудливості чоловіка, намагається тримати, як то кажуть, під контролем усі його навіть найдрібніші дії. Така дріб’язкова опіка та постійний контроль викликають почуття протесту.

Але чоловік може грюкнути дверима, при чому, остаточно. Я пригадую кілька розлучень, причиною яких є непомірна владність дружин.

Жіноча любов до першості обертається проти самої жінки. Взявши на себе тягар влади, вона дуже швидко втрачає жіночність. У ній якось непомітно пропадає особлива жіноча м’якість, простота, співчутливість, дивовижне суто жіноче милосердя. Як то кажуть, сама себе раба б’є, що нечисто жне.

Священник Сергій Николаєв

Wayfarer

Wayfarer

Залишити відповідь

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial