День пам’яті святої мучениці Акіліни

День пам’яті святої мучениці Акіліни

13/26 червня Православна Церква вшановує пам’ять святої мучениці Акіліни.

Свята Акіліна народилася в місті Вівлосі в Палестині і виховувалася в благочесті. З віком вона все більше й більше прикрашалася благодаттю Христовою.

Коли отроковиці було десять років і минав сьомий рік царювання нечестивого імператора Діоклетіана, Палестиною почав управляти жорстокий Волусіан. Він зі злобою повстав проти віруючих в Істинного Бога і почав безжалісно вбивати їх.

Акіліна часто навчала своїх ровесниць християнської віри й декотрих із них відвертала від ідолопоклонства.

Про це невдовзі донесли Волусіану, і за його наказом отроковицю схопили та привели на суд. Тоді Святій було дванадцять років.

На суді Акіліна відмовилася від ідольського жертвоприношення та сказала, що навіть у найтяжчих муках не зречеться Господа.

Волусіан почав ласкаво вмовляти її пожаліти себе, щоб не втратити життя в юному віці. У відповідь на те Свята попросила мучителя проявити до неї жорстокість, щоб через її терпіння він дізнався, що ті, хто спдівається на Господа, не бувають переможені.

Після тих слів Волусіан розпочав катування Акіліни. Спочатку отроковицю били по обличчі, а потім розтягнули на землі й почали бити по тілу. Вона ж говорила, що Господь укріпляє її та дарує терпіння.

мучениці АкіліниЗдивований мужністю Мучениці начальник області захотів дати їй час для роздумів, щоб вона погодилася вклонитися богам.

Однак Свята сказала мучителю, щоб він і години не давав їй розмірковувати.

Тоді нечестивий переконався, що всі його зусилля навернути отроковицю до ідолопоклонства – марні. Це сильно його роздратувало, і він наказав пронизати Мучениці через вуха й голову розжарені прути. Коли це виконували, мозок Акіліни витікав крізь ніздрі.

У таких тяжких стражданнях Свята молилася Богу, після чого впала, як мертва, на землю.

Волусіан вирішив, що отроковиця померла, й наказав кинути її тіло за межами міста на поживу псам.

Так Акіліна пролежала цілий день при дорозі, а опівночі їй з’явився Ангел і зцілив її від ран. Божий Вісник повелів мучениці йти до Волусіана та викрити його нечестя, оскільки сам ідолопоклонник і його наміри нікчемні перед Богом.

Після того отроковиця прославила Господа і попросила Його увінчати її вінцем слави, коли вона завершить свій мученицький подвиг. У відповідь на свою молитву Акіліна почула Голос Господа, що пообіцяв виконати її прохання.

З несказанною радістю Свята пішла до палацу. Вона без перешкод увійшла в нього і стала перед сплячим Волусіаном. Коли той прокинувся, то з жахом побачив Мученицю.

Він покликав слуг і запитав у них, хто стоїть перед його очима. Слуги ж сказали, що це Акіліна. Тоді мучитель ще більше злякався й наказав тримати Святу під вартою.

Коли настав день, Волусіан викликав її на суд, визнав великою чаклункою і засудив до усічення мечем.

Акіліну вивели за місто, там вона випросила час для молитви. У відповідь на молитву Мучениці почувся Голос із Неба, який кликав її прийти та отримати приготовану їй винагороду.

Одразу після того Свята померла. Кат не наважився ослухатися наказу начальника області й відсік голову вже померлої отроковиці. Дивним чином замість крові з рани витекло молоко.

Християни забрали чесне тіло Святої й поховали в місті. По благодаті Божій біля гробу Мучениці хворі зцілювалися від своїх хвороб. Кончина отроковиці Акіліни настала 13 червня 293 року.
Слава Богу вовіки. Амінь.

(Не пропустіть нові публікації в російськомовній частині сайту N.E.W.O.D.)

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x