День пам’яті благовірного князя Гліба

День пам’яті благовірного князя Гліба

20 червня/3 липня Православна Церква вшановує пам’ять благовірного князя Гліба Володимирського.

Святий Гліб, названий у Святому Хрещенні Георгієм, народився в 1155 році в місті Володимирі. Він був молодшим сином благовірного князя Андрія Боголюбського та виховувався в благочесті.

Гліб глибоко вірував у Бога і вже в 12-річному віці проводив самотнє духовне життя. Отрок духовно зростав, і батьки не перешкоджали йому.

Юний князь перебував у молитві, читав божественні книги, поважав духовенство, вирізнявся милосердям, дотримувався суворого посту.

князя Гліба

Життя Святого було коротким. 20 червня 1175 року у 19-річному віці непорочний князь Гліб відійшов до Господа. Не лише його батько оплакував Гліба: всі жителі Володимира невтішно плакали за ним. За словами літопису, він вирізнявся незлобивістю, лагідністю, смиренням та благодійністю. За те після кончини його, зауважує літописець, гірко плакали за ним жебраки й убогі, вдови та сироти, навіть іноземці, що були в місті, не могли втриматися від сліз, побачивши таку сильну загальну суму. «Бачите, наскільки люб’язний був княжий син граду цьому», говорили вони.

Господь прославив Свого Угодника таким дивним нетлінням, що не тільки всі члени його залишилися цілими, але й самі його суглоби не розірвалися, так що руки його, хрестоподібно складені на грудях, ніби готові розігнутися для молитви. Нетлінні мощі Святого прославилися чудесами.

У 1238 році монголо-татари напали на Русь. Вони захопили місто Володимир і підпалили кафедральний Успенський собор, в якому закрилися єпископ, княгиня та багато місцевих жителів. Люди згоріли в пожежі. Гробницю ж благовірного князя Гліба вогонь анітрохи не пошкодив. Цьому здивувалися навіть вороги.

У 1410 році татарське військо разом із загоном нижньогородського воєводи вирушило на Володимир. Неприятелі увійшли в місто та розграбували собор Успіння Божої Матері.  Проте ключар Патрикій заховав скарби, що зберігалися у ризниці. За це завойовники піддали його катуванням, і він помер.

Татари подумали, що дорогоцінні речі знаходяться в гробниці князя Гліба. Як тільки вони доторкнулися до святині, з неї вийшов вогонь. Завойовники дуже злякалися й одразу залишили собор.

У 1608 році ляхи декілька разів нападали на Володимир, але не могли його захопити. Під час ворожої облоги сторожі Успенського собору помітили опівночі в храмі світло й повідомили про це паламарю на ім’я Герасим.

Коли останній відчинив двері, то побачив біля гробу князя Гліба постать. Паламар дуже злякався. Незнайомець сказав, що Господь не віддасть до рук ворогів місто, і повелів переказати це протоієрею та причту. Про себе ж він сповістив, що лежить в цьому гробі.

Після такого видіння Герасим зледве оговтався та розповів протоієрею та настоятелям монастирів те, що бачив і чув. Тієї ж самої ночі вороги зі страхом відступили від Володимира.

У листопаді 1702 року благовірного князя Гліба прославили в сонмі святих. Князю склали службу, а згодом написали його житіє.

князя Гліба
Рака з мощами благовірного князя Гліба. М. Володимир. Успенський собор

У 1774 році на честь угодника Божого освятили правий вівтар собору Успіння Божої Матері. Мощі князя і нині знаходяться в кафедральному Успенському соборі Володимира. Святого вважають покровителем міста.
Слава Богу вовіки. Амінь.

(Ще публікації – в російськомовній частині сайту N.E.W.O.D.)

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback
Вшанування ікони Богородиці "Боголюбська" | N.E.W.O.D
14 днів тому

[…] Богородиці був написаний в ХІІ ст. за проханням князя Андрія Боголюбського (сина князя Юрія Довгорукого). Його написання […]

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x