Пам’ять семи мучеників: Орентія, Фарнакія, Єроса, Фірмоса, Фірміна, Кіріака та Лонгіна

Пам’ять семи мучеників: Орентія, Фарнакія, Єроса, Фірмоса, Фірміна, Кіріака та Лонгіна

24 червня/7 липня  Православна Церква вшановує пам’ять семи мучеників Орентія, Фарнакія, Єроса, Фірмоса, Фірміна, Кіріака та Лонгіна.

Рідні брати Орентій, Фарнакій, Ерос, Фірмос, Фірмін, Кіріак та Лонгін служили в імператорському війську і постраждали за Христа під час царювання імператора Максиміана (284 – 305 рр.).

Коли скіфи напали на греків, святому Орентію, що вирізнявся силою та хоробрістю, довелося вийти на поєдинок з надзвичайно сильним вождем скіфів Марофом.

Тоді Орентій, що разом зі своїми братами сповідував християнську віру, звернувся в молитві до Істинного Бога і з Божою допомогою подолав Марофа, внаслідок чого зупинив нашестя ворожого воїнства.

Обрадуваний перемогою Максиміан вирішив звершити жертвоприношення своїм богам, до чого запросив і Орентія.

Угодник Божий відмовився принести скверну жертву, назвав себе християнином і сповістив, що переміг вождя скіфів силою Господа Іісуса Христа.

Коли імператор почув це, то почав погрозами та обіцянками почестей і багатства схиляти Святого до ідолопоклонства, але Орентій був непохитним у вірі.

Тоді Максиміан виявив жорстокість та невдячність і наказав заслати Орентія та його братів на Кавказ. По дорозі семи мучеників до місця їх заслання всі вони віддали Богу душі.

22 червня в Паремволі помер мученик Ерос. Після того з прив’язаним до шиї каменем в глибину морську кинули Орентія. Проте його виніс Архангелм Господній Рафаїл на сушу в Ризі, на південному березі Чорного моря, де мученик і відійшов до Господа.

3 липня в Корділі спочив Фарнакій. Фірмос та Фірмін померли 7 липня в Аспарі, на східному узбережжі Чорного моря.

14 липня в Зіганії відійшов до Господа Кіріак. 28 липня на кораблі спочив Лонгін. Тоді почалася сильна буря, і корабель винесло на берег в Пітінді (Піцунді). Там і поховали тіло Лонгіна.
Слава Богу вовіки. Амінь.

(Ще публікації – в російськомовній частині сайту N.E.W.O.D.)

Wayfarer

Wayfarer

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
2 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback
День пам'яті святого мученика царя Арчіла ІІ | N.E.W.O.D
9 днів тому

[…] За його царювання Грузія зазнала спустошливого нашестя Мурвана-Кру, якого прозвали в народі глухим за невблаганну жорстокість. […]

trackback
День пам'яті святого мученика Албана Британського |
9 днів тому

[…] Мучитель, який наважився стратити Албана, одразу втратив зір, оскільки його очі впали на землю разом із головою Святого. Разом із Албаном прийняв смерть і вищезгаданий кат, який увірував через те чудо в Істинного Бога. […]

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
2
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
2
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x