14 жовтня Українська Православна Церква відмічає свято Покрова Божої Матері

Свято Покрову Пресвятої Богородиці встановлене в Руській Церкві не пізніше ХІІ ст. в пам’ять про наступну подію.

Коли блаженний Андрій, Христа ради юродивий, в неділю 1 жовтня перебував у церкві на Богослужінні, то близько 4 год. ночі подивився вгору і побачив Царицю Небесну. Вона стояла у повітрі між найбільшими святими – Пророком і Предтечею Господнім Іоанном та Іоанном Богословом.

Крім того, Пресвяту Діву оточували Ангели та безліч святих у білому одязі. Богородиця сяяла сонячним світлом і покривала людей Своїм омофором, а точніше мафорієм. Мафорій – це велике покривало, яке Матір Божа носила на Своїй голові.

Пресвята Діва зі сльозами молила Бога прийняти кожну людину, яка прославляє Його, та освятити кожне місце, де згадується Її Пресвяте Ім’я. Також Богородиця просила Свого Сина слухати молитви тих, хто шанує Її, і рятувати їх від усякого зла та біди.

Коли блаженний Андрій побачив Матір Божу, то запитав свого учня Єпіфанія, чи бачить він Царицю Небесну. І той відповів, що бачить. Досить часу мужі дивилися на розпростерте над народом покривало. І допоки була там Пресвята Діва, було і покривало. Коли ж Вона відійшла, покривало стало невидимим. Однак, забравши свій мафорій, Богородиця залишила благодать тим, хто там перебував.

Це предивне знамення явилося в першій половині Х ст. під час правління благочестивого царя Лева VI Мудрого (886 – 912 рр.) у Влахернській церкві Пресвятої Богородиці в Константинополі. Ця церква була побудована імператором Левом І Великим (457 – 474 рр.). В ній зберігалися ризи Богородиці, перенесені сюди в 474 р. з Палестини, а також Її мафорій та пояс.

Пречиста Богородиця покриває нас чесним своїм омофором і допомагає нам в найтяжчий час. Вона захищає нас від звабливої мирської суєти, від гордості і марнославства, від нападу ворогів, від пристрастей і від кари за гріхи, що загрожує нам з Небес.

В цьому світі ми поставлені ніби ціллю для стріляння. Стріли летять на нас з усіх боків. Одні стріли летять від ворогів видимих, що хваляться перед нами в своїй гордості. Другі стріли летять з луку ворогів невидимих – бісів, аби ми зізналися, що не можемо самотужки їм протистояти. Треті посилає нам наша плоть, яка воює проти духу. Четверті стріли летять з луку праведного гніву Божого за наші гріхи.

Щоб ми не були смертельно поранені усіма цими стрілами і могли уникнути небезпеки, дане нам знамення – Покров Пресвятої Богородиці. Під ним, як під щитом, ми залишаємося неушкодженими від стріл. Пречиста Діва має тисячу щитів для нашої охорони. Що ж це за щити? Це її святі молитви за нас грішних до Бога.

Тож, ми святкуємо Покров Пресвятої Богородиці і дякуємо Їй за велике милосердя, явлене роду християнському. Ми молимо Пречисту Діву завжди захищати нас. Адже без Її покрову ми загинули б уже давно за свої беззаконня, бо постійно грішимо і прогнівляємо Бога.

На Богородицю ми уповаємо, до Неї притікаємо, під Її покровом і волосина голови нашої не загине. Нам слід молитися: «Покрий нас Покровом твоїм, Пречиста Діво, в день тяжкий покрий нас. Покрий особливо в день лютий, коли душа буде розлучатися з тілом. Будь нам милостивою заступницею і захисти нас від духів злоби піднебесної. Амінь.»

Добавить комментарий