7 листопада Українська Православна Церква відмічає день пам’яті святих Матрирія та Маркіяна

Святі мученики Маркіян і Мартирий служили в Константинопольському соборі. Маркіян був читцем, а Мартирий іподияконом. Обидва вони несли також послух в якості нотаріїв, тобто секретарів, патріарха Павла Сповідника (пам’ять 6 листопада).

Єретики-аріяни вигнали і таємно стратили праведного патріарха Павла, а кафедра його була передана єретику Македонію. Єретики намагалися залучити святих Маркіяна і Мартирія на свою сторону лестощами, пропонували золото, обіцяли архієрейські кафедри. Але всі зусилля аріан були марні.

Тоді нечестивці погрожували зганьбити їх перед імператором, залякували тортурами і смертю. Але святі твердо сповідували Православ’я, заповідане отцями Церкви. Зрештою, Маркіян і Мартирий були засуджені до смерті.

Перед смертю мученики піднесли до Господа гарячу молитву: «Господи Боже, що створив невидимо серця наші, Ти виправляєш всі справи наші, прийми з миром душі рабів Твоїх, бо ми помираємо за Тебе як вівці, принесені на заклання (Пс.32: 15, 43,23 ). Ми радіємо, що такою смертю виходимо з цього життя заради Твого Імені. Сподоби ж нас бути причасниками вічного життя у Тебе, Джерела життя ».

Після молитви мученики з тихою радістю схилили голову під меч нечестивих († близько 355 року).

Святі тіла їх були благоговійно поховані православними християнами. Пізніше за вказівкою святого єпископа Іоанна Златоуста мощі святих мучеників були перенесені в спеціально побудовану церкву.

Від багатьох недуг зцілялися тут віруючі по молитвам святих, на славу Єдиної Живоначальної Трійці.

Добавить комментарий