1 грудня Українська Православна Церква відмічає день пам’яті мученика Платона

1 грудня Українська Православна Церква відмічає день пам’яті мученика Платона

Святий Платон народився в місті Анкірі в Галатійській країні (в центральній частині Малої Азії) у християнській сім’ї. Ще в юному віці він проповідував Істинного Бога і відвертав язичників від ідолопоклонства.

За це святого привели в храм Зевса на суд до начальника області Агріппіна. Тут Агріппін сказав Платону, що він помилково шанує Розп’ятого, бо весь світ поклоняється язичницьким богам.

Святий же відповів, що навпаки в омані перебувають ідолопоклонники, бо залишили Творця і віддають честь витворам рук людських. Тоді Агріппін став схиляти Платона покоритися царському повелінню та принести жертву богам. Однак святий був непохитним і сказав, що покоряється Божим заповідям, а їхніх богів зневажає.

Розлючений начальник області повелів двадцяти воїнам по черзі бити святого. Платона били так довго, що воїни втомилися, проте мученик продовжував сповідувати Істинного Бога.

Після цього Агріппін став радити Платону відступити від смерті до життя. Святий же сказав, що це добра порада, бо він якраз уникає вічної смерті і прагне до безсмертного життя. Тоді начальник області запитав у Платона, скільки є смертей.

Мученик відповів, що дві – тимчасова і вічна, і життя також є два: тимчасове і безкінечне. Після цього Агріппін сказав святому поклонитися богам, аби уникнути мук. Однак Платон відповів, що ніщо не розлучить його з Христом.

Потім мучитель повелів ув’язнити святого. Коли Платона вели до місця ув’язнення, його супроводжував натовп людей, серед яких було немало християн. Перед входом в темницю мученик звернувся до усіх зі словом повчання, після чого увійшов всередину. Тут він молив

Христа дарувати йому терпіння у муках і послати йому на допомогу Ангела.
Через тиждень Платон знову був приведений на суд у храм Зевса. Тут Агріппін, щоб устрашити мученика, розклав перед ним різні знаряддя катувань.

При цьому мучитель став спокушати святого. Він говорив Платону, що жаліє його юність та красу, і обіцяв у разі покори віддати йому за дружину дочку свого брата. Однак Платон відповів, що при бажанні одружитися знайшов би собі кращу дружину, але зараз він покидає світ і йде до Христа.

Мучитель сильно розлютився і повелів покласти мученика на мідне ложе, розвести під ним вогонь і палити святого знизу, а зверху бити прутом. В цей час Агріппін запропонував Платону назвати Аполлона великим богом, щоб позбавитися мук. Однак святий відмовився від цього.

Коли через три години катування припинили, то тіло мученика виявилося анітрохи не ушкодженим, і від нього йшли сильні пахощі. Народ був здивований таким чудом і став звеличувати Істинного Бога.

Після цього Агріппін сказав святому, що відпустить його, якщо він відречеться від Христа. Платон же назвав мучителя безумним і запитав, чи не достатньо йому своєї погибелі, що він хоче привести до погибелі й інших.

Тоді Агріппін сам приступив до катування Платона. Він поклав йому під плечі і на груди розжарені залізні круги, через що з ніздрів мученика пішов дим. Святий же молив Бога про звільнення від рук мучителя і закінчення мученицького подвигу. Одразу після цієї молитви храм захитався, що налякало нечестивих.

Потім за повелінням Агріппіна зі святого стали здирати ремені шкіри. Платон сам віддер до кінця один такий ремінь, кинув його в обличчя мучителю і назвав його лютішим за усіх звірів.

Тоді святого повішали на дереві і били так довго, що з нього витекла майже вся кров. Обличчя ж Платона понівечили залізними рогатками, від чого він втратив людський образ. Мученик в цей час проклинав язичників та їхніх богів і викривав Агріппіна у жорстокості.

Після цього катування Платона кинули в темницю. Тут він вісімнадцять днів нічого не їв і не пив, бо не хотів брати їжу від ідолопоклонників. Тоді мучитель побачив, що не зможе відвернути Платона від його віри і засудив до страти. Святого вивели за місто, де усікли його чесну голову.
Молитвами святого мученика Платона, Господи, помилуй нас. Амінь.

Wayfarer

Wayfarer

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial