Сьогодні Церква відмічає Свято Введення в храм Діви Марії

Безпосередньо про подію Введення не згадує жодне з канонічних Євангелій.  Про маленьку Діву Марію, яку батьки привели до храму, нам відомо з пізніших апокрифічних текстів.

Так, про це розповідає грецький текст «Протоєвангелія Якова» (гл. 7: 2-3), який був написаний приблизно в 2-гій половині II століття, а також латинський текст так званого Євангелія від Псевдо-Матфея (IX ст. )).

Проте, ці тексти відображають усне передання, яке існувало протягом кількох століть. Разом з тим, це передання було доповнено подробицями з біблійних книг, що мають пророче значення і вказують на Діву Марію.

Також, багато спільних моментів ми можемо знайти в євангельській  історії Стрітення Господа Іісуса Христа.

Так, саме з Передання ми знаємо, що батьки Пресвятої Богородиці Іоаким і Анна дуже довго не мали дітей. І ось, коли здавалося б, що дітей у них не буде ніколи, Анна народила Дочку.

Дівчинку назвали Марією. Коли вона досягла 3-річного віку, батьки вирішили виконати дану ними раніше обітницю і присвятити Її Богові. З цією метою вони попрямували в Єрусалимський храм.

Історія оповідає, що в той час біля входу у храм зібралися покликані Іоакимом юні діви з запаленими світильниками, для того щоб юна Марія полюбила храм усім серцем.

Тут же сталося і перше чудо — Пресвята Діва, незважаючи на Свій юний вік, легко подолала круті сходи храму і була зустрінута і благословена первосвящеником. Цим первосвящеником, згідно передання, був Захарія, батько Іоанна Хрестителя.

По особливому одкровенню Діва Марія, як одухотворений Божий ковчег (пор .: 1Пар7 1,15) була введена Захарією у Святая Святих, куди мав право входити тільки первосвященик один раз на рік.

Святі отці кажуть, що цією дією первосвященик Захарія пророкував про особливу роль Діви Марії в долі людства.

Після Введення Пресвята Діва весь час перебувала при Єрусалимському храмі. До тих пір, поки Їй не виповнилося 12 років, Марія не покидала храм. Живучи там Вона присвячувала себе молитві, вивченню Святого Письма та рукоділлю.

Після зазначених 12-ти років часу Марія, яка вирішила зберігати дівоцтво і присвятити себе Богу, була, щоб не порушувати традицій ізраїльского народу, доручена турботам Йосипа Обручника.

Добавить комментарий