5 грудня Українська Православна Церква відмічає день пам’яті мучениця Кікілії

5 грудня Українська Православна Церква відмічає день пам’яті мучениця Кікілії

Свята Кікілія була родом з Риму. В юному віці вона увірувала в Істинного Бога і прийняла Святе Хрещення. При цьому діва вирішила жити непорочно до кінця своїх днів. Однак її батьки, багаті та поважні люди, вирішили віддати її заміж за благородного язичника Валеріана. Кікілія ж гаряче молила Христа про збереження її невинності.

Зрештою, настав день шлюбу. Після бенкету дівчина залишилася зі своїм женихом наодинці. Вона повідомила йому, що її охороняє Ангел, який вб’є його, якщо він доторкнеться до неї. Валеріан злякався і попросив Кікілію показати Ангела.

Однак вона відповіла, що він не побачить Ангела, допоки буде язичником, і направила його до єпископа Урвана, що переховувався від гонителів християн. Коли юнак прийшов до єпископа, той став молитися за нього.

В цей час явився старець у білому вбранні з книгою у руці. Він сказав Валеріану прочитати, що написано в книзі. І Валеріан прочитав такі слова: «Єдиний Господь, єдина віра, єдине Хрещення…»

Після цього старець запитав у юнака, чи він вірить, що ці слова істинні. Валеріан же відповів, що вірує, і старець зник. Тоді єпископ Урван навчив юнака істинної віри, і він прийняв Святе Хрещення.

Коли Валеріан повернувся до Кікілії, то побачив Ангела. Небесний Вісник увінчав голови непорочних юнака і дівчини вінцями з червоних троянд та білих лілій, від яких йшли дивні пахощі. Потім Ангел сказав Валеріану, що він може попросити у Господа те, чого бажає.

Юнак же попросив Бога врятувати його брата Тивуртія від погибелі та навернути до істинної віри. Ангел сказав Валеріану, що Богу угодне його прохання і що він разом з братом здійснить мученицький подвиг.

Згодом до Валеріана та Кікілії прийшов Тивуртій. Від дивних пахощів він відчув насолоду і запитав, звідки вони. Тоді Валеріан розказав брату про явлення Ангела та небесні вінці, а свята Кікілія навчила його істин християнської віри. Невдовзі Тивуртій прийняв Святе Хрещення від того ж єпископа Урвана і удостоївся побачити Ангелів.

Після цього святі брати отримали від Бога дар зцілювати недуги. Крім того, вони роздавали своє майно нужденним, викупляли полонених, ховали тіла Христових мучеників.

Невдовзі про Валеріана та Тивуртія донесли начальнику міста Алмаху, який повелів привести братів. Він довго розмовляв зі святими, а потім, за їхню відмову від поклоніння язичницьким богам, наказав нещадно бити Валеріана палками.

В цей час один з вельмож підійшов до градоначальника і порадив йому швидше умертвити братів, допоки їхнє багатство християни не роздали бідним. Тоді Алмах повелів вести Валеріана та Тивуртія на місце, що називалося Паг.

Шлях туди проходив повз капище Юпітера, де мученики мали принести жертву цьому скверному язичницькому богу. У разі ж непокори їх мали умертвити. Для нагляду за стратою Валеріана та Тивуртія Алмах відправив свого постільника Максима.

В дорозі Максим від жалю до прекрасних та благородних юнаків заплакав, а потім запитав у них, чому вони так спішать на смерть, як на бенкет. Тоді святі розповіли йому про життя вічне. Максим же сказав, що теж би відрікся від життя тимчасового, якщо би був переконаний, що удостоїться вічного. Тоді Валеріан і Тивуртій сказали йому, що він побачить славу вічного життя, яку дасть їм Бог після мученицької кончини, якщо пообіцяє навернутися до істинної віри.

Після цього постільник ввів мучеників у свій дім. Сюди прибула і Кікілія з кліриками. Тут святі наставили Максима, його близьких та багатьох з варти на путь істини, і вони прийняли Святе Хрещення.

Наступного ранку Валеріана та Тивуртія знову повели в путь. Біля капища Юпітера жерці стали примушувати їх принести жертву язичницькому богу. За відмову від цього брати були усічені мечем.

Одразу після страти Максим побачив, як Ангели взяли душі святих і понесли їх на Небеса. Про це він став безстрашно розказувати іншим, чим привів багатьох язичників до Христа. Коли начальник довідався, що Максим став християнином, то повелів бити його лозинами. Під час цього катування святий і скінчався. Діва Кікілія забрала його останки і поховала разом з останками Валеріана та Тивуртія.

Після цього Алмах захотів привласнити майно святих братів, але Кікілія вже все роздала бідним. Коли слуги воєначальника прийшли схопити її, вона сказала, що бажає померти за Христа і отримати життя вічне. В цей час в домі святої зібралося багато людей, і вона наставила їх на путь істини. Тоді близько 400 чол. прийняли Святе Хрещення.

Коли свята предстала перед градоначальником, то сповідала істину віру і відмовилася від жертвоприношення. За це Алмах повелів заморити її жаром у бані в її ж власному будинку. Таке катування Кікілія терпіла три дні, однак з Божої благодаті не померла.

Тоді мучитель наказав усікти її мечем. Кат прийшов до святої і тричі вдарив її по шиї, однак не відсік їй голову. З тяжкою раною Кікілія прожила ще три дні, після чого відійшла до Господа.

Wayfarer

Wayfarer

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial