10 грудня Українська Православна Церква відмічає день пам’яті Іакова Персянина

10 грудня Українська Православна Церква відмічає день пам’яті Іакова Персянина

Святий Іаков був родом з Персії і народився в християнській сім’ї. Його дружина також була християнкою. Іаков мав велике багатство і користувався довірою перських царів Іздігерда та сина його Варахрана. При Варахрані Іаков був управителем царського палацу.

З часом Іаков спокусився почестями та славою, які мав при царському дворі, і здійснив жертвоприношення мерзенним ідолам. Коли про це дізналися його мати та дружина, то відправили йому лист. В цьому листі вони докоряли Іакову за відступництво та повідомляли, що не будуть з ним спілкуватися, допоки він не навернеться знову до Істинного Бога.

Лист від матері та дружини Іаков отримав, коли перебував з царем за межами міста. Від слів, написаних у листі, серце Іакова зворушилося, і він став гірко плакати та розкаюватися. Язичники, які спостерігали за ним і чули його слова, зрозуміли, що Іаков сповідує християнську віру, та доповіли про це царю.

Тоді Варахран покликав святого і запитав, чи він – християнин. На це запитання Іаков дав ствердну відповідь. Цар став докоряти святому за невдячність, оскільки він отримав від нього та його батька багато дарів.

На ці слова Іаков сказав, що тіло його батько зараз тліє у гробі, а душа знаходиться в пеклі. Через це Варахран сильно розгнівався на святого. Він скликав своїх прибічників і став радитися з ними, як йому катувати Іакова. Невдовзі цар вирішив по частинах усікати його тіло.

На місце страти за Іаковом пішло багато друзів та знайомих. Перед катуванням святий молив Господа допомогти йому перетерпіти муки, аби спокутувати кров’ю свій гріх. Кати ж і друзі святого стали зі сльозами переконувати його поклонитися богам.

Іаков їм відповів, щоб вони плакали не за ним, а за собою та своїми дітьми, бо він іде у вічний покій, а вони підуть на вічні муки в пеклі.

Після цього приступили до катування святого. Спочатку йому по черзі відрізали всі пальці правої руки, а потім – лівої. Іаков же після відсічення кожного пальця славословив Бога та дякував Йому.

Коли були усічені всі пальці рук святого, вельможі та друзі стали вмовляти його покоритися царю. При цьому вони говорили, що навіть без пальців він може жити безтурботно та веселитися зі своїми близькими, оскільки має велике багатство. Мученик же заперечував їм словами Святого Євангелія і казав, що їхні поради ведуть до погибелі.

Тоді Іакову стали відрізати по черзі пальці ніг. Він же так само прославляв Бога після усічення кожного пальця. Всі присутні при цьому дивувалися терпінню святого.
Коли були відрізані всі пальці на ногах Іакова, він сказав катам не стояти марно, а рубати дерево, в якого вже відсічені гілки.

Після цього святому відрубали праву стопу, а потім ліву. Тоді так само – руки і плечі. Іаков же, укріплений силою Божою, продовжував прославляти Господа.

Зрештою, мученику стали різати гомілки. При цьому він терпів страшні муки та просив Господа про допомогу. Протягом всього часу катувань від тіла мученика йшли сильні пахощі.

Коли мучителі припинили терзати тіло Іакова, він підніс до Бога свою передсмертну молитву. Тоді один з присутніх при катуванні відрізав ножем голову мученика. Кончина святого наступила в 421 р. Останки його зібрали вночі християни та поховали з честю.

Wayfarer

Wayfarer

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial