12 грудня Українська Православна Церква відмічає день пам’яті Акакія Сінайського

Преподобний Акакій подвизався в першій половині VI ст. в монастирі св. Катерини біля священної гори Синай. Ім’я Акакій перекладається з грецької мови як: незлобливий, сумирний, невинний.

Про святого Акакія повістує в своїй книзі «Лествица» преподобний Іоанн Лествичник, що в останні роки свого життя був ігуменом Синайської обителі і відійшов до Господа наприкінці VI ст. Житіє святого Акакія преподобний Іоанн почув від святого Іоанна Саваїта – єпископа однієї з вірменських церков.

Святий Акакій був молодим учнем одного лінивого і злобного старця. Цей старець спричиняв багато зла сумирному та доброчесному послушнику. Він не лише докоряв йому та ганьбив його, але й щодня безжалісно бив.

Однак Акакій терпів усе без злоби та нарікання, за що стяжав благодать Божу. Святий же Іоанн Саваїт часто навмисне зустрічав послушника і запитував, як у нього проходить день. Акакій на це відповідав, що йому так добре, неначе він знаходиться перед Богом.

Водночас молодий монах показував йому синяки то на очах, то на шиї, то розбиту голову. Іоанн Саваїт при цьому схвалював його терпіння і казав продовжувати терпіти, аби досягнути спасіння.

Таке знущання святий Акакій, як раб чи полонений, терпів протягом дев’яти років, після чого захворів і невдовзі помер. Поховали монаха в сімейному склепі. Через п’ять днів жорстокий наставник Акакія розповів про смерть свого учня одному великому отцю, що там подвизався.

Той же відповів, що не вірить його словам, бо Акакій не помер. Після цього вони пішли разом до гробниці святого. Тут преподобний отець голосно запитав у померлого страждальця, чи він помер. І Акакій, як живий, відповів, що він не помер, бо неможливо померти тому, хто зобов’язався виконувати послух.

Коли це почув жорстокий наставник Акакія, то сильно злякався. Він зрозумів свою вину, впав на землю і став плакати. Після цього суворий старець випросив у ігумена для себе келію поблизу гробу Акакія і пішов в затвор. Тут він багато подвизався заради спасіння своєї душі і згодом відійшов до Господа.

Подивуємося життю та подвигам святого Акакія і навчимося самі зі смиренням, терпінням та любов’ю виконувати свої обов’язки.

Добавить комментарий