15 грудня Українська Православна Церква відмічає день пам’яті пророка Аввакума

15 грудня Українська Православна Церква відмічає день пам’яті пророка Аввакума

Пророк Авакум народився в поселенні Бетхозар (по-іншому Віфзахір) і походив з коліна Сімеонового. Він проводив доброчесне життя і сподобився від Бога дару пророцтва.

Пророцька діяльність Авакума відноситься до 660 – 611 рр. до н. е., коли Іудейським народом правили нечестиві царі Манассія та його син Амон, а також наступник Амона – благочестивий цар Іосія.

Святий Авакум ревно викривав беззаконня свого народу. В той час євреї звершували численні злодіяння, сильний пригнічував слабкого, і не було праведного суду. Сам цар Манассія нещадно проливав кров невинних людей, за що був покараний Господом і потрапив в полон до ассирійців.

Коли цар перебував у полоні, то розкаявся і навернувся до Єдиного Бога. Однак син Манассії Амон наслідував нечестя свого батька і теж поклонявся ідолам.

Пророк Авакум сильно печалився через злодіяння свого народу, виливав перед Богом свою скорботу у молитвах і чекав праведного суду Божого. І Господь сповістив Авакуму про кару, яка очікує Іудейський народ, а саме про зруйнування Єрусалимського храму, а разом з ним і всього міста, та про Вавилонський полон.

Слова Господні Пророк передав своїм одноплемінникам. При цьому він повідомив, що на євреїв нападуть халдеї – жорстокий та войовничий народ, що розселився по всій Месопотамії та Вавилонії.

Авакум надіявся, що кара Господня буде тимчасовою і халдеї не знищать повністю Іудейський народ. Тому він молив Бога про порятунок свого народу і чекав наступного Божого одкровення. І Бог відкрив Авакуму, що порятунок Іудеїв полягає у вірі.

Тоді під впливом Божим Пророк передвістив одноплемінникам, що Господь прийде з півдня, від гори Фаран, щоб спасти Свій народ, і настане час, коли вся земля наповниться Славою Божою.

Коли Авакум говорив про південь, то відкривав євреям, що з півдня прийде народ, який врятує їх від рабства. Так і сталося, тому що Перський цар Кір привів мідян і персів з півдня від Палестини, покорив вавилонян та звільнив євреїв.

Крім того, пророцтво Авакума означало звільнення роду людського від рабства гріховного. Так, Христос, Син Божий, народився у Віфлеємі, що знаходиться на південь від Єрусалима.

Коли військо Вавилонського царя Навуходоносора наближалося до Єрусалима, Авакум покинув місто. Він поселився в місті Остракині в Аравійській землі, де перебував, допоки халдеї не покинули його рідну землю.

Після цього Пророк повернувся на батьківщину і став займатися землеробством. В цей час він молив Бога про звільнення з полону своїх одноплемінників.

Якось під час жнив Авакум зварив обід і відправився на поле, щоб віднести його женцям. На шляху перед ним явився Ангел і повелів віднести їжу Пророку Даниїлу у Вавилон, в левиний рів.

Сюди вавилоняни кинули Даниїла через ненависть. Авакум же сказав Ангелу, що ніколи не був у Вавилоні. Тоді Ангел підняв Пророка за волосся, миттєво переніс його у Вавилон і поставив над левиним ровом.

Тут Авакум передав їжу Даниїлу, після чого був так само чудесно перенесений назад. Тоді Пророк зрозумів, що Господь поверне Іудеїв в Єрусалим з Вавилону, як і він був повернутий звідти.

Однак Авакум не дочекався звільнення одноплемінників з полону, який тривав 70 років. Він помер до цього часу в похилому віці і був похований на своєму полі. Кончина Пророка Авакума наступила близько 600 р. до Різдва Христового.

Wayfarer

Wayfarer

Добавить комментарий

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial